معاون وزیر و راه و شهرسازی: هماهنگی بین‌بخشی پیش نیاز حل معضل حاشیه‌نشینی است

معاون وزیر و راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین ومسکن کشور گفت: همکاری و هماهنگی بین بخشی پیش نیاز حل معضل حاشیه‌نشینی است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا عظیمیان ۲۴ آبان ماه در نشست خود با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: یکی از مشکلات کنونی جامعه، شکل گیری مناطق حاشیه نشین و محلات اسکان غیررسمی در اطراف شهرها است که به نظر می‌رسد با همکاری نهادهای مسئول می‌توان آثار و تبعات منفی اجتماعی آن را کاهش داد.

عظیمیان همکاری و هماهنگی بین بخشی را پیش نیاز حل معضل حاشیه نشینی دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازی یک رویکرد کاملا علمی و کارشناسانه نسبت به مساله حاشیه نشینی دارد.

وی با اشاره به معضل حاشیه نشینی و اقداماتی که در زمینه واگذاری زمین به حاشیه نشینان در دست انجام است، گفت: این وزارتخانه حاشیه نشینی را یک مشکل اجتماعی می‌داند و برای حل این مشکل همواره برنامه‌ریزی و تلاش می‌کند.

معاون وزیر و راه و شهرسازی کشور با اشاره به تصویب دستورالعمل ساماندهی اراضی تصرفی کشور، تصریح کرد: این دستورالعمل طی روزهای اخیر تصویب شده است و بزودی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به برخی تصرفات اراضی ملی توسط مردم و دستگاه‌های دولتی، تصریح کرد: قطعاً تصویب دستورالعمل ساماندهی اراضی تصرفی، در حل این معضل و تصرفات موجود کارگشا است.

رئیس سازمان ملی زمین ومسکن کشور هدف از تصویب و اجرای این دستورالعمل را مقابله با پدیده زمین خواری دانست و گفت: با اجرای این دستورالعمل خانواده‌های بی‌بضاعت حاشیه شهرها توسط دولت حمایت می‌شوند.

وی افزود: در صورت تأیید حوزه علمیه قم و صدور مجوزات مربوطه ۲۱ هکتار از اراضی استان چهارمحال و بختیاری به ساخت حوزه علمیه اختصاص داده شود.

عظیمیان خاطرنشان کرد: دولت همواره در حال اجرای کارهای مطالعاتی برای شناسایی فیزیکی مناطق حاشیه نشین و استفاده از مشاورانی به منظور اصلاح و بازسازی این مناطق است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: