نماینده مجلس:

بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متاسفانه بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، سیدجواد حسینی‌ کیا درخصوص صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌هایی که وجود دارد برای  اینکه به تولید و فروش کالای ایرانی کمک شود صدور و خرید کارت‌ها اعتباری است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح اعتبار لازم را برای شروع دریافت نکرده و متوقف مانده است، گفت: اگر بخواهیم در این عرصه اقدامی را انجام دهیم یکی از ظرفیت‌هایی که می‌تواند کمک کننده باشد ورود بخش خصوصی به این عرصه است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک‌ها خصوصی و دولتی می‌توانند با سود مناسب در این بخش سرمایه‌گذاری داشته باشند، ادامه داد: با ظرفیت کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی می‌توان سرمایه سرمایه‌گذاران راجهت‌دهی کنیم تا سود مطمئن را داشته و از سوی دیگر گردش مالی در داخل کشور نیز صورت بگیرد.

وی درخصوص عملکرد بانک مرکزی در این زمینه چگونه بوده است، اظهار داشت: متاسفانه بانک مرکزی در این زمینه ضعیف عمل کرده است و نخواسته خود را دچار چالش کند، اما یکی از ظرفیت‌های جهت‌دهی منابع بانکی و سرمایه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: جهت‌دهی این منابع مالی موجود از بروز مشکلاتی مانند موسسات مالی و اعتباری جلوگیری می‌کند و این بخش یکی از ظرفیت‎‌های مهم سرمایه‌گذاری است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: