۲۱ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۱
پس از گذشت ۴ سال؛

تعمیرات اساسی پالایشگاه لاوان کلید خورد

تعمیرات اساسی و احیای واحد بنزین سازی تبدیل کاتالیستی شرکت پالایش نفت لاوان آغاز شد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی اخباری، مدیرعامل پالایشگاه لاوان با بیان اینکه این تعمیرات با هدف ارائه محصولات با کیفیت و خدمات پایدار، افزایش سطح دسترسی تجهیزات و حفظ ظرفیت تولید آغاز شده است، گفت: برنامه تعمیرات اساسی پس از ۴ سال فعالیت مستمر با هدف بهسازی و نوسازی تجهیزات و دستگاه‌های واحد بنزین سازی و با رعایت همه مسایل ایمنی انجام می شود و پس از آن واحد بنزین سازی  با نهایت دقت در خط تولید مجدد قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: رعایت اصول و موازین بهداشت، ایمنی و محیط زیست و همچنین بهره گیری از خدمات نیروهای متخصص، با تجربه و کارآمد و انجام کار کیفی، سرعت مطلوب و مطابق برنامه پیش بینی شده از الزامات انجام این تعمیرات اساسی است.

اخباری با اشاره به اهداف این تعمیرات اساسی، اظهار کرد: تعمیرات اساسی یادشده با هماهنگی و همکاری همه واحدهای پالایشگاه لاوان انجام می شود که تاکنون نیز مقدمات کار از جمله تهیه نقشه مهندسی، تهیه و تامین مواد و تجهیزات مورد نیاز، تامین نیروی انسانی و شناسایی موانع انجام و برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

این عملیات با اقداماتی از جمله اجرای عملیات کک سوزی و احیای کاتالیست واحد ریفرمینگ و طرح‌های بهبود و تعویض کاتالیست راکتور واحد تصفیه با هیدروژن ، انجام بسیاری از فعالیت‌های بازرسی روی برج‌ها و ظروف‌، مبدل‌ها، کوره‌ها، پمپ‌ها و… انجام و واحد برای فعالیت در ۴سال آینده و قرارگیری در خط تولید آماده و مهیا می‌شود. واحدتبدیل کاتالیستی پالایشگاه لاوان وظیفه تولید بنزین مرغوب با درجه اکتان (خوش سوزی) بالا برای موتورهای بنزینی را بر عهده دارد و همچنین این واحد بخشی از خوراک واحدهای جانبی را نیز تامین می کند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: