عضو شورای شهر تهران: جمعیت هلال‌احمر در حادثه زلزله به موقع عمل نکرده است

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، گفت: جمعیت هلال‌احمر در هنگام حادثه زلزله کرمانشاه کجا بوده است و بیشتر از همه سازمان امداد و نجات باید در این گونه حوادث به مردم کمک کند.

به گزارش عیارآنلاین، شهربانو امانی در تذکرات پیش از دستور بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش، اظهار داشت: در زلزله استان کرمانشاه جمعیت هلال‌احمر کجا بوده است، در هنگام بروز حوادث طبیعی بیشتر از همه باید سازمان امداد و نجات به مردم کمک کنند.

وی ادامه داد: این مسکن‌های مهری که دولت نقد کرده است مسکن‌های نامناسبی است که به اسم مهر به وجود آمده است و در مقابل زلزله به این شکل ویران می‌شود.

امانی بیان داشت: در دیگر زلزله‌ها از جمله زلزله بم برای کاهش داغ سخت و سنگین بازماندگان سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه‌ها در مناطق زلزله‌زده مستقر می‌شدند بنابراین باید در این حادثه نیز افرادی به عنوان مشاور با بازماندگان این حادثه صحبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون که صالحی امیری به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران منصوب شده است دستور بدهند شهرداران مناطق تمهیدات لازم را برای کمک به هموطنانمان داشته باشند.

در ادامه این تذکر، محسن هاشمی بیان داشت: اگر ما در جلسه‌ای امروز از شهرداری یاد می‌کنیم دلیل نمی‌شود که بقیه سازمان‌ها کمک نکرده باشند.

وی ادامه داد: خواهش می‌کنم این طور بیان نکنید مانند موضوع عراق که به شکلی عنوان می‌شد مبنی بر اینکه فقط ایران و تهران در موضوع اربعین فعالیت می‌کنند. قطعاً همه ارگان‌ها فعالیت‌های لازم را انجام داده‌اند و ما نیز گوشه‌ای از کار را در حد امکانات خود عهده‌دار شدیم.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: