۲۳ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
دبیر انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی:

حجم جابه‌جایی حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت کالا نیز با کاهش مواجه است

دبیر انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی کالا ضمن نامساعد خواندن فضای کسب و کار در حمل‌ونقل، به کاهش حجم جابه‌جایی بین‌المللی و ترانزیت کالا اشاره کرد و گفت: شرکت‌ها با مشکل در امور گمرکی، بانکی، روادید، مالیات و بیمه مواجه هستند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدجواد عطرچیان‌ با اشاره به مشکلات متعدد فضای کسب و کار در حوزه حمل‌ونقل، امور گمرکی، امور‌ بانکی، روادید، امور مالیاتی و بیمه را برخی از این مشکلات عنوان کرد.

وی ‌افزود: علاوه بر مشکلات فوق، نه تنها حجم حمل‌ونقل کالا، بلکه حجم جابه‌جایی حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت کالا نیز با کاهش مواجه است.

دبیر انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی کالا یکی از نکات مهم و کاربردی را گمرک الکترونیک عنوان کرد و گفت: گرچه راه‌اندازی گمرک الکترونیک موجب صرفه جویی در زمان و حذف کاغذ در جابه‌جایی اسناد می‌شود، اما با وجود اقدامات خوب گمرک، برای جا افتادن این فرایند در کشور به ساختار‌های مناسبی نیاز است و به همین خاطر شرکت‌های حمل‌ونقل با مشکلات زیادی روبرو هستند.

وی همچنین از بازدید اعضای انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی از نمایشگاه راهداری، راهسازی و حمل‌ونقل خبر داد و گفت: در صورتی که این نمایشگاه به فلسفه اصلی نمایشگاه‌ها یعنی بازاریابی، قرارداد‌های تجاری و ایجاد فضای کسب و کار جدید بپردازد، در واقع یک گام به جلو محسوب می‌شود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: