۲۳ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
رئیس دانشگاه تهران:

تقاضایی برای کاربردی شدن پایان نامه‌ها وجود ندارد

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به مشکلات پایان نامه ها گفت: یا متقاضی برای پایان نامه ها وجود ندارد یا اینکه خیلی کم است از این رو هر پایان نامه ای تجاری سازی نمی شود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمود نیلی احمد ابادی، با بیان اینکه پایان نامه به خودی خود مستقیما نمی تواند کاربرد داشته باشد، اظهار کرد: هر پایان نامه باید به تقاضای یک نهاد صنعتی انجام شود که به راحتی کاربردی شود.

وی با اشاره به مشکلات پایان نامه ها گفت: مشکل تجاری شدن پایان نامه ها، تقاضا است و تقاضا برای پایان نامه کاربردی یا وجود ندارد یا خیلی کم است.

احمد آبادی با بیان اینکه شرکت های بزرگ ایرانی باید متقاضی پایان نامه باشند، بیان کرد: سیستم پشتیبانی و تعرفه ای خیلی رقابتی بین تولید کننده ها در سطح ملی و بین المللی ایجاد نمی شود از این رو پایان نامه ها هم به سمت کاربردی شدن حرکت نمی کنند.

به گفته وی، لازم است سیاست های اقتصادی که این تقاضا را شکل می دهد به وجود بیاید تا تجاری شدن پایان نامه ها را انتظار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: البته طرح هایی که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در نظر گرفته ایم و آشنایی دانشجویان با فضای کسب کار از جله اقدامات ما برای انجام پایان نامه های کاربردی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: یک راه طولانی را برای کاربردی کردن پایان نامه ها در پیش داریم.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: