مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

۱۰۰ نماینده مجلس با وزیر آموزش و پرورش ملاقات کرده‌اند

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از ملاقات ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیر آموزش و پرورش خبرداد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد شفیعی مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در خصوص تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: جلسات کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: در این جلسات به تناسب موضوع مسئولین مربوطه، وزراء و معاونین ذی ربط با دعوت کتبی حضور پیدا می‌کنند و نتایج مربوط به این موضوع پس از جمع بندی نهایی توسط کمیسیون مربوطه، جهت قرائت در صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

شفیعی به چگونگی تعامل وزیر آموزش و پرورش با مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: بنا به درخواست نمایندگان مجلس، دیدارهای منظم هفتگی با وزیر آموزش و پرورش صورت می‌گیرد و این ملاقات‌ها در جهت حل مشکلات آموزش و پرورش در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تا کنون، ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیر آموزش و پرورش ملاقات داشته‌اند، افزود: وزیر آموزش و پرورش از بدو ورود در کابینه دوازدهم، هر هفته در مجلس حضور داشته و به درخواست‌ نمایندگان رسیدگی می‌کند.

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به بازگشت «طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس، مربیان پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی»، به کمیته آموزش کمیسیون تحقیقات مجلس جهت بررسی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت و ظرافت کار تعلیم و تربیت، موضوع جذب و استخدام در آموزش و پرورش باید با حساسیت و دقت انجام شود و در این خصوص با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان حوزه تخصصی در وزارتخانه، سازمان اداری و استخدامی کشور و سایر مراجع ذی ربط در دولت همکاری نزدیکی داریم.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات کارشناسی، «طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» جهت تعیین تکلیف نهایی از طریق کمیسیون به صحن علنی ارسال خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: