عضو کمیسیون آموزش مجلس:

«اداره کردن دانشگاه فرهنگیان با سرپرست» ظلم به این دانشگاه است

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اداره کردن دانشگاه فرهنگیان با سرپرست، ظلم در حق این دانشگاه است، گفت: نباید این دانشگاه بزرگ با وظایفی که برنامه ششم توسعه بر عهده آن قرار داده است، بدون رئیس اداره شود.

به گزارش عیارآنلاین، اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش مجلس، در خصوص «تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضت سواد آموزی»، اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرده است، ۹۴ درصد این نیروها از حدود ۱۸۰ هزار نفر، همگی خانم هستند و با توجه به نیازی که برخی مناطق محروم به نیروی مرد دارند، توازن لازم ایجاد نمی‌شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که دولت با جذب موافقت نکند، به دلیل اینکه این در قالب طرح است و مغایر با قانون اساسی شناخته می‌شود، رد خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید به نقطه مشترکی برسیم؛ در حالی که آمارها ضد و نقیض است و آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد و به این خاطر تصویب این طرح به تعویق می‌افتد.

عباسی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم این موضوع را به نقطه قطعی برسانیم و به صحن علنی مجلس بیاوریم و در نهایت به قانون تبدیل شود.

وی با اشاره به جذب این نیروها از طریق آزمون استخدامی، متذکر شد: با توجه به اینکه برخی افراد دارای سنوات بالاتر و برخی دیگر سنوات پایین‌تری دارند و احتمال ضایع شدن حق عده‌ای وجود دارد، در اینجا نیز ایراداتی است که تلاش می‌کنیم آن را برطرف کنیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس‌ در خصوص «عدم پرداخت سرانه به مدارس»، بیان داشت: آموزش و پرورش در حال حاضر با کمبود بودجه روبه رو است و بخشی از حق‌التدریس‌های کارکنان ستادی در سال جاری پرداخت نشده است و از طرف دیگر بخشی از مطالبات فرهنگیان نیز باقی مانده است.

 عباسی گفت: بخشی از بودجه به سرانه مدارس اختصاص دارد که باید پرداخت شود که آن نیز آن طور که در شأن مدارس است، پرداخت نشده و امیدواریم وزیر آموزش و پرورش و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدام لازم را انجام دهند.

وی در خصوص «تعیین رئیس دانشگاه فرهنگیان»، تصریح کرد: باید رئیس این دانشگاه تعیین شود و اداره کردن به صورت سرپرست ظلم در حق دانشگاه فرهنگیان است؛ به هر حال نباید این دانشگاه بزرگ با وظایفی که برنامه ششم بر عهده آن قرار داده است، بدون رئیس و با سرپرست اداره شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد: در هیچ جای دنیا چنین چیزی اتفاق نیفتاده است و این موضوع در اداره دانشگاه استثناء است؛ ضمن اینکه کم لطفی و نگاه غیر کارشناسانه‌ای وجود دارد که بعضی از افراد نسبت به دانشگاه فرهنگیان دارند و امیدوارم دید بازتری نسبت به این موضوع داشته باشند.

عباسی در خصوص «اعلام نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان»، متذکر شد: در حال حاضر باید این نتایج تا پایان آبان ماه در کمیسیون اعلام شود و این نتایج در کمیسیون مشترک با گروه تحقیق و تفحص بررسی شده و به هیأت رئیسه مجلس ارائه داده شود و هیأت رئیسه نیز زمان اعلام آن را در صحن علنی مشخص کند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: