معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی:

تامین اجتماعی بار درمان غیرمستقیم نیمی از جمعیت کشور را بر عهده دارد

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: امسال ۱۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه درمان تامین اجتماعی در سطح کشور هزینه خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مهدی درخشان، از نقش مهم تامین اجتماعی در حوزه درمان کشور یاد کرد و افزود: تامین اجتماعی بار درمان غیرمستقیم نیمی از جمعیت کشور و بار درمان مستقیم حدود ۱۰ درصد جمعیت را بر عهده دارد.

این مسئول با اشاره به گستردگی فعالیت‌های حوزه درمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: اکنون در حوزه درمان مستقیم ۸۱ بیمارستان و ۲۸۷ کلینیک و پلی کلینیک تامین اجتماعی در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان هستند.

وی تعداد مراکز غیرملکی طرف قرار داد تامین اجتماعی در سراسر کشور را نیز حدود ۴۷ هزار مرکز اعلام کرد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به آمار بالای مراجعان به این مراکز، خاطرنشان کرد: ماهانه حدود سه میلیون نفر به مراکز ملکی تامین اجتماعی مراجعه دارند.

درخشان از بار مالی بزرگ حوزه درمان تامین اجتماعی نیز یاد کرد و افزود: قرار است امسال در حوزه درمان تامین اجتماهی ۱۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شود که این عدد نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است.

وی از برنامه‌ریزی برای گسترش مراکز تامین اجتماعی هم خبر داد و عنوان کرد: اکنون ۳۵ مرکز درمانی در دست ساخت و ۳۵ مرکز دیگر نیز در دست مطالعه داریم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در ادامه از برنامه گسترش خدمات در مراکز تامین اجتماعی خبر داد و گفت: برای ارتقاء هتلینگ، افزایش رشته‌های تخصصی، افزایش تخت‌های بیمارستانی و … برنامه داریم.

درخشان با اشاره به اینکه این برنامه‌ها در کرمانشاه هم دنبال می‌شود، افزود: در کرمانشاه هم به زودی کلنگ مرکز درمانی پاوه به زمین زده می‌شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: