عضو شورای شهر تهران: ۱۵ درصد از شهروندان در ۳ هزار متر بافت فرسوده زندگی می‌کنند

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: در صورتی که زلزله‌ای بالای ۵ ریشتر در تهران اتفاق بیفتد قطعاً آمار کشته‌ها و تلفات انسانی که به وقوع می‌پیوندد در قرن فعلی بی‌سابقه خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، مجید فراهانی  در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تهران در صورت بروز حادثه طبیعی آمادگی لازم را دارد، گفت: متأسفانه آمادگی لازم را برای مقابله با بحران و حوادث طبیعی نداریم.

وی افزود: باید اقدامات پیشگیرانه در سطح شهر به گونه‌ای باشد و شرایط به نوعی تنظیم شود که شهر در مقابل زلزله بیمه شود.

فراهانی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد مردم در ۳ هزار متر بافت فرسوده زندگی می‌کنند، گفت: در صورتی که زلزله‌ای بالای ۵ ریشتر در این قسمت اتفاق بیفتد قطعاً آمار کشته‌ها و تلفات انسانی که در تهران به وقوع می‌پیوندد در قرن فعلی بی‌سابقه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید ایمن‌سازی بافت فرسوده در اولویت قرار بگیرد، اظهار داشت: شهرداری تهران بودجه لازم را برای نوسازی بافت فرسوده را ندارد و دولت باید در این زمینه وارد عمل شود و با کمک سایر دستگاه‌ها هر چه سریعتر بافت‌های فرسوده در مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۷، ۱۸ و ۱۵ شهر تهران نوسازی شود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت: ما از یک حیث آمادگی پیشگیرانه بحران کاملاً ضعیف هستیم و مهمترین مسأله نظارت بر ساخت‌وسازهای فعلی در شهر تهران است.

فراهانی با اشاره به اینکه باید سازمان ‌آتش‌نشانی شهر تهران از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات تقویت شود، گفت: در بعضی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی با حداقل نیرو فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در حادثه پلاسکو شاهد آن بودیم که سازمان آتش‌نشانی شهر تهران تجهیزات و امکانات لازم را ندارد و از جمله اهم واجبات این است که سازمان آتش‌نشانی دارای تجهیزات به روزی شود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: سوله‌های بحران شهر تهران به بخش خصوصی از جمله برنامه خندوانه و یا مهد کودک واگذار شده است که جای تأسف دارد.

فراهانی افزود: ما در حال حاضر حداقل امکانات لازم را برای بحران در اختیار نداریم اگر زلزله‌ای در تهران اتفاق بیفتد که وقوع آن قطعی است سوله‌های فعلی مدیریت بحران نیز جوابگو نخواهد بود و باید زمین‌ها و مناطق اطراف شهر تهران زیرساخت‌های لازم در آنجاها فراهم شود که در صورت بروز حادثه با برپایی چادرها نسبت به اسکان زلزله‌زدگان اقدام کنیم.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: