۲۲ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی : باید نگاه اجتهادی در رشته‌های مختلف علمی و مقاطع آموزش عالی ایجاد کنیم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما باید نگاه اجتهادی در رشته‌های مختلف علمی و مقاطع آموزش عالی ایجاد کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا مخبر دزفولی در آیین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی در سالن همایش‌های دانشگاه تهران گفت: جهاد دانشگاهی نخستین مولود انقلاب فرهنگی است که تاکنون هویت جهادی خود را حفظ کرده و همواره نقش بسیار پررنگی در بخش‌های مختلف فرهنگی پژوهشی و علمی داشته است.

وی به ایجاد جریان نوگرایی دانشجو در عرصه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: کشور ما در عرصه کتاب و کتابخوانی با کشور‌های پیشرفته فاصله زیادی دارد، اما این را باید در نظر بگیریم که دانشجویان موتور محرک فعالیت‌های علمی و پژوهشی در صحنه‌های مختلف و در طول سالیان بوده است.

مخبر دزفولی با اشاره به اینکه کشور ما در عرصه علم و فناوری فعالیت خوبی داشته است، افزود: ما توانستیم با کمک همه پژوهشگران و دانشجویان در عرصه علم و فناوری توسعه خوبی داشته باشیم و اکنون باید به ترویج حفظ اعتماد به نفس و عرق ملی توجه کنیم.

وی گفت: دانشمندان، پژوهشگران و استادان ایرانی بدون توجه به سایر کشور‌ها توانستند حرکت علمی رو به جلویی را براه بیاندازند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما باید نگاه اجتهادی در رشته‌های مختلف و مقاطع آموزش عالی ایجاد کنیم افزود: نوگرایی و ایجاد نظریه‌های جدید باید در سطح علمی و میان قشر دانشجو و پژوهشگر ما توسعه پیدا کند و این جشنواره باید حداقل در کشور‌های فارسی زبان و کشور‌های اسلامی توسعه یابد.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: