۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸

معاون پژوهشی وزارت علوم: سامانه‌ای به‌منظور معرفی شرکت‌های صنعتی به دانشگاه‌ها ایجاد شده است تا از ظرفیت‌های دانشگاهی بهتر استفاده شود

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سامانه ای به منظور معرفی شرکت های شهرک های صنعتی به دانشگاه ها ایجاد شده است تا از ظرفیت های دانشگاهی بهتر استفاده شود.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی  با بیان اینکه ظرفیت شرکت های شهرک های صنعتی، مراکز تولید و حوزه های مختلف مشخص است، اظهار کرد: از سوی دیگر دانشگاهها نیز برای استفاده از ظرفیت ها می توانند به واسطه سامانه ای که مشخص شده اعلام کنند که چگونه می توانند با این شرکت ها همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این خصوص بین وزارت علوم و وزارت صنعت هماهنگی هایی ایجاد شده است، خاطر نشان کرد: بر این اساس می توان دانشجوی متقاضی را به صنعت مربوطه فرستاد تا از نزدیک با صنعت مربوطه آشنا شود.

احمدی با بیان اینکه در این راستا سامانه ای در نظر گرفته شده است، گفت: اکنون در این سامانه ظرفیت های مراکز صنعتی مشخص شده و دانشگاهها می توانند بر  اساس آن از این ظرفیت های بهره ببرند و دانشجو را به صنعت مربوطه معرفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع می تواند زمینه ارتباطی بین دانشگاهها و مراکز صنعتی باشد، عنوان کرد: بدین واسطه علاوه بر دوره های کارآموزی، دوره های مهارت افزایی برای دانشجویان ایجاد می شود.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: