ستاری: بیش از ۹۰ درصد از سه هزار و ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور در دولت یازدهم ایجادشده است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: سه هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آنها در دولت یازدهم ایجاد شده است.

به گزارش عیارآنلاین،سورنا ستاری روز دوشنبه در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد در گچساران افزود: حمایت‌های دولت از شرکت‌های دانش بنیان ریسک سرمایه گذاری در این شرکت‌ها را کاهش داده است.
وی اضافه کرد : متوسط رشد در شرکت‌های دانش بنیان در جهان هفته‌ای ۱۰ درصد است و در صورتی که کشوری این رشد را نداشته باشد در آن مشکل ایجاد شده است.
ستاری اظهار کرد: توسعه پارک‌های علم و فناوری در کشور از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم بوده است.
به گفته وی عمده جوانان زیر ۳۰ سال در پارک‌های علم و فناوری کشور مشغول فعالیت هستند.
ستاری افزود: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه نفت، گاز و گیاهان دارویی دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی دارد و تنوع گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل آب و هوای آن از اروپا بیشتر است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: در صورتی که صنایع تبدیلی در این زمینه در استان راه اندازی شود این استان رشد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها مبدأ تحرک و پویایی در حوزه‌ها مختلف هستند گفت: با ایجاد بسترهای مناسب می‌توان برای بیش از ۶ هزار دانشجوی شهرستان گچساران شغل ایجاد کرد.
ستاری با بیان اینکه دانشگاه‌ها نباید متکی به شهریه باشند افزود: ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها باید از محل فروش فناوری تأمین شود.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به نقش بخش خصوصی در کارهای پژوهشی گفت: نوآوری با توانمندی بخش خصوصی پدیدار خواهد شد.
ستاری گفت: ارائه تسهیلات با سود پایین و برخورداری شرکت‌های دانش بنیان از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، از جمله حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این گونه شرکت‌ها است.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان امروز /دوشنبه/ وارد گچساران شد.
شرکت در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد و بازید از نمایشگاه دستاوردهای نخبگان گچساران از جمله برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یک روزه به گچساران بود.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: