هاشمی: مشکلات دو‌کشور ایران و افریقای جنوبی در حوزه ایدز و مالاریا تقریبا مشابه هم است

وزیر بهداشت: شناخت کاملی از توانمندی‌های افریقای جنوبی داریم، فرصت‌های مفقودشده زیاد است که می‌توانیم از آن به نفع هر دو کشور استفاده کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در دیدار مشترک وزرای بهداشت ایران و علوم افریقای جنوبی با اشاره به این‌که مشکلات دو‌کشور ایران و افریقای جنوبی در حوزه ایدز و مالاریا تقریبا مشابه هم است، افزود: ما علاقه‌مند به ارتقای دانش اجتماعی پر سلامت هستیم و در این زمینه معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت دایر شده است وانجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد (NGO) زیادی در کنار وزارت بهداشت حضور دارند.

وی افزود: این مجمع سالانه برپا و در استان‌ها مشابه این مجمع به صورت فصلی برگزار می‌شود و چنین مجمعی، فرصت خوبی برای ارتقای دانش بهداشتی مردم و حضور مردم در بحث خودمراقبتی ایجاد کرده است.

وزیر بهداشت با بیان این‌که در حوزه آموزش پزشکی نزدیک به ۱۰۰ دانشکده پزشکی وجود دارد، افزود: فارغ التحصیلان ما در رده‌های بین المللی هم رقابت می‌کنند و رنکینگ ما نشان دهنده محصول ماست.

دکتر هاشمی به سابقه طولانی مدت و حضور فعال وزیر علوم آفریقای جنوبی در دولت این کشور اشاره کرد و افزود: از حمایت‌های خانم نالدی پاندرو در افزایش ارتقا روابط میان دو‌کشور تشکر می کنم.

وزیر بهداشت یکی از زمینه‌های خوب همکاری میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی را به اشتراک گذاشتن مطالب علمی بیان‌کرد و گفت: می‌توانیم در دو حوزه مطالبی که منجر به چاپ مقالات شده و از سویی دیگر در مباحث بیوفناوری که وزارت بهداشت با آن سروکار دارد، همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: