رییس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا:

آماده ایم تا کارگاه‌های آموزشی را در ایران با موضوع امنیت غذایی در نیمه اول سال آینده میلادی برگزار کنیم

رییس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا از فناوری و دانش برخوردار است و به تعامل و انتقال تجربیات بین ایران و اتحادیه اروپا نیز علاقه مند هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر فیل هوگان در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان امروز در ستاد وزارت بهداشت در مورد اقدامات مشترک دو کشور تصریح کرد: اطمینان به مردم اتحادیه اروپا و ایران می دهیم که اقدامات مشترک بین طرفین به رشد اقتصادی و اشتغال زایی در ایران است.

وی افزود: ۲۸ عضو در اتحادیه اروپا است و می خواهیم که این اتحادیه مرکزی برای تجارت کشاورزی و امنیت غذایی قرار بگیرد و به تعامل و انتقال تجربیات بین ایران و اتحادیه در زمینه فناوری انجام بگیرد.

فیل هوگان تصریح کرد: در دهه های آینده بر زندگی سالم و حفظ محیط زیست تاکید داریم و می توانیم همکاری مشترکی داشته باشیم و این کار نیازمند وجود قوانین و مقررات یکسان است.

رییس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا ادامه داد: از ایران محصولاتی مانند ماهی قزل آلا، پسته و زعفران را وارد اتحادیه اروپا می کنیم و مجوزهای دیگری نیز در این اتحادیه برای واردات از ایران، صادر می شود و آماده ایم تا کارگاه های آموزشی را در ایران با موضوع امنیت غذایی، سلامت غذا و دام در نیمه اول سال آینده میلادی برگزار کنیم.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: