مدیرعامل سازمان بنادر: بخش خصوصی ۹هزارمیلیارد تومان در بنادر کشورسرمایه گذاری کرده است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری توسط بخش خصوصی در بنادر کشور انجام شده است.

به گزارش عیارآنلاین،محمد راستاد شامگاه یکشنبه در میزگرد همایش بین المللی حمل و نقل و لجستیک ایران افزود: علاوه بر این سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: در حوزه بین الملل بنادر جدید به عنوان زنجیره یکپارچه جهانی لجستیک مطرح هستند و بنادر ایران نیز باید در این راستا به جایگاه مناسبی دست پیدا کنند.
راستاد مدیریت صاحب‌خانه‌ای را رویکرد این سازمان در سرمایه‌گذاری در بنادر کشور اعلام کرد و افزود: در این مدل زیرساخت‌های بندری، حوضچه‌های آرامش، موج‌ شکن‌ و اسکله توسط بخش دولتی و در مقابل روبناها، تجهیزات و پس‌کرانه‌ها برای توسعه مراکز لجستیکی، توزیع و فعالیت‌های در برگیرنده ارزش ‌افزوده توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.
وی با بیان این که برای توسعه مراکز لجستیک سرمایه‌گذاری های زیر و روبنایی آن باید توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شود، گفت: رویکرد این سازمان مشارکت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد مراکز لجستیکی در بنادر است و در این بخش ترمینال کانتینری در فاز ۳ بندر شهید رجایی نیز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.
راستاد اظهارداشت: حمایت از هرگونه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی سبب شده تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در بنادر کشور توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شود.
به گزارش ایرنا، همایش بین المللی حمل و نقل لجستیک ایران با حضور تعدادی از کشورهای خارجی روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: