رئیس کل محاکم تهران تاکید کرد

لزوم تعامل و هم افزایی دادسرا و دادگاه برای انتقال تجربیات/ ضابطین قوه قضائیه چشم و چراغ دستگاه قضایی هستند

پوریانی گفت: تعامل و هم افزایی فی مابین دادسرا و دادگاه فرصتی برای انتقال تجربیات و اطلاعات فراهم آورده و از طرفی در حل مشکلات موجود راهگشا خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، عباس پوریانی رئیس کل محاکم تهران در همایش تامین امنیت عمومی و مقابله با جرم سرقت که امروز در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از دادستان تهران، همکاران قضایی و تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی بر اهمیت افزایش تعامل دادسرا و محاکم تاکید کرد.

وی ادامه داد: تعامل و هم افزایی فی مابین دادسرا و دادگاه فرصتی برای انتقال تجربیات و اطلاعات فراهم آورده و از طرفی در حل مشکلات موجود راهگشا خواهد بود.

پوریانی بر استمرار جلسات مشترک بین قضات دادسرا و دادگاه تاکید کرد و گفت: تفکری که بین این دو جدایی بیاندازد باید از بین برود چرا که همدلی و همکاری دادسرا و محاکم در رسیدگی به جرائم اهمیت مضاعفی دارد.

رئیس کل محاکم تهران با بیان اینکه ضابطین قوه قضائیه چشم و چراغ دستگاه قضایی هستند تصریح کرد: محاکم تهران از هرگونه انتقاد و پیشنهاد استقبال می کند و و همدلی و هم زبانی ما باید در این جهت باشد.

پوریانی همچنین بر اهمیت نگارش آراء صادره تاکید کرد و گفت: آراء صادره جنبه آموزشی دارد و از طرفی انتشار منظم آرا از مطالبات اصلی جامعه حقوقی بوده، از لوازم تقویت حاکمیت قانون است و نقش مهمی در آسیب شناسی قوانین وخلاءهای تقنینی دارد.

پوریانی در پایان بر تداوم تشکیل چنین جلساتی و همکاری دادسرا و دادگاه در رسیدگی به جرایم تاکید کرد و گفت: قضات در صدور کیفرخواست های صادره از دادسرا دقت لازم را به خرج داهند تا پرونده بدون هیچ نقصی به دادگاه ارسال شود.

منبع: میزان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: