۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
مدیرعامل توانیر خبر داد

۴ استان با شرایط ویژه برای تأمین برق سال ۹۷

مدیرعامل توانیر گفت: در ۴ برق منطقه ای خوزستان، تهران، سیستان و بلوچستان و مازندران با شرایط ویژه تری نسبت به دیگر نقاط کشور روبه رو هستیم که نیاز است توجه ویژه تری نسبت به این نقاط کشور برای تأمین برق تابستان ۹۷ داشته باشیم.

به گزارش عیارآنلاین، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تابستان امسال به صورت ویژه ای با افزایش هفت درصدی مصرف برق روبه رو بودیم و پیش بینی می کنیم که تابستان سال ۹۷ نیز نسبت به تابستان امسال افزایش ۷ تا ۸ درصدی در مصرف برق داشته باشیم.

وی افزود: در ۴ برق منطقه ای خوزستان، تهران، سیستان و بلوچستان و مازندران با شرایط ویژه تری نسبت به دیگر نقاط کشور روبه هستیم که نیاز است توجه ویژه تری نسبت به این نقاط کشور برای تأمین برق تابستان ۹۷ داشته باشیم.

کردی با بیان اینکه “می بایست در ۴ استان خوزستان، تهران، سیستان و بلوچستان و مازندران توجه کافی به امر مدیریت مصرف برق صورت بگیرد”، گفت: میزان تولید برق برای هر سال باید افزایش حداقل ۵ درصدی داشته باشد و در همین خصوص برنامه ریزی شده تا پیش از تابستان سال ۹۷ افزایش ۳۲۰۰ مگاواتی در ظرفیت تولید برق در بخش حرارتی داشته باشیم که مسلما با افزایش ظرفیت هایی در بخش های دیگر چون انرژی های نو و برقآبی این رقم به حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار مگاوات می رسد.

وی ادامه داد: به موازات افزایش ظرفیت در بخش تولید برق، برنامه هایی برای افزایش ظرفیت در بخش فوق توزیع و توزیع در حال پیاده سازی است.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: