معاون پژوهشی فناوری وزیر علوم:

ایران همچنان رتبه اول شتاب علمی در دنیا است

معاون پژوهشی فناوری وزیر علوم با بیان اینکه ایران همچنان رتبه اول شتاب علمی در دنیا است، گفت: حدود ۲٫۴ درصد سهم ایران در تولید مقالات بالای یک درصد دنیا است.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهشی فناوری وزیر علوم با بیان اینکه ایران از نظر شتاب علمی همچنان رتبه اول را دارد، گفت: ما در مقایسه با ۲۵ کشور برتر در شتاب علمی رتبه اول را داریم یعنی خود را را کشورهای بزرگ مقایسه می‌کنیم.

وی افزود: البته از نظر رتبه بین‌المللی تولید علم هنوز در رتبه ۱۶ جهانی هستیم زیرا زمانی که رتبه بهبود می‌یابد رقیب‌ها سرسخت‌تر هستند و به راحتی نمی‌توان رتبه را تغییر داد ولی شتاب علمی ما همچنان در رده نخست دنیا است.

معاون پژوهشی فناوری وزیر علوم با تاکید بر ضرورت حفظ کیفیت مقالات اظهار داشت: هدف را بر روی مقالات کیفی قرار دادیم  و حدود ۲٫۴ درصد سهم ایران در تولید مقالات بالای یک درصد دنیا است، یعنی در صفحه مجلات برتر و اثرگذاری بیشتر تلاش کردیم.

احمدی گفت: از نظر رتبه دانشگاه‌ها در پایگاه‌های لایدن و تایمز نیز ۱۸ دانشگاه کشور در بین دانشگاه‌های برتر قرار دارند در حالی که در سال ۲۰۱۳ یک یا دو دانشگاه ما در آن پایگاه‌ها بودند که انتظار داریم همین روند پیشرفت طی شود.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: