رئیس دانشگاه تهران :

تبادل دانشجویان ایرانی با دانشگاه های بزرگ روسیه افزایش می یابد

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه تبادل دانشجویان ایرانی با دانشگاه های بزرگ کشور روسیه در آینده بیشتر خواهد شد، گفت: علاوه بر افزایش برگزاری دوره های مشترک علمی در حوزه های مشخصی نیز تبادل استاد و دانشجو خواهیم داشت.

به گزارش عیارآنلاین، محمود نیلی احمدآبادی در مورد دستاوردهای سومین اجلاس رئیسان دانشگاه‌های سطح یک ایران و اتحادیه دانشگاه‌های برتر روسیه اظهار داشت: در این سفر سعی کردیم همکارانی از حوزه های مختلف را در هیات همراه داشته باشیم تا در موضوعات مشخصی با دانشگاه های روسیه تبادل نظر کنیم.

وی گفت: با حضور این همکاران در طول این سفر توانستیم به طور دقیق تر به برخی از حوزه ها وارد بشویم و تصمیماتی اخذ کنیم.
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اهمیت روابط تاریخی ایران و روسیه اظهار کرد: ارتباطات علمی این دو کشور پا به پای ارتباطات سیاسی و تمدنی، پیش رفته و حتی زمینه‌ساز تقویت روابط سیاسی نیز شده است و نشانه بارز توسعه همکاری‌های علمی بین دو کشور، برگزاری اجلاس مشترک رئیسان دانشگاه‌های بزرگ دو کشور بود.
نیلی احمدآبادی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها به عنوان نهادهای تاثیرگذار در توسعه و پیشرفت کشورها مطرح هستند و اگرچه اقدامات‌شان به دلیل ماهیت‌شان همراه با تانی و محافظه‌کاری است ولی تصمیمات آنها دارای استحکام ذاتی و از فرایندی دقیق برخوردار است.
رئیس دانشگاه تهران یادآور شد: مطالعه فعالیت‌های دانشگاه‌های ایران و روسیه در زمینه همکاری‌های مشترک، شامل تبادل دانشجو و استاد، برگزاری دوره‌ها و طرح‌های مشترک، نشان از پیشرفت‌های زیادی دارد.
وی تصریح کرد: سومین نشست مشترک دانشگاه های برتر ایران و روسیه، این امکان را فراهم ساخته تا دانشگاهها نتایج فعالیت‌ها و دستاوردهای مشترک خود را ارایه و با تبادل آنها از تجارب یکدیگر استفاده کرده و کمیت و کیفیت همکاری‌های خود را افزایش دهند؛ در این میان دانشگاه تهران نیز با استفاده از یادداشت‌های تفاهم امضا شده در جریان دو اجلاس قبلی به عنوان زیرساخت قانونی، در حال افزایش و شکل دادن همکاری‌های خود با دانشگاه‌های روسیه است.
سومین اجلاس روسای دانشگاه‌های سطح یک ایران و اتحادیه دانشگاه‌های برتر روسیه، روز پنجم آبان ماه امسال برابر با ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷میلادی، در سالن امپراتور دانشگاه دولتی مسکو برگزار شد.
یست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، پنجم آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از ۹۴۰ رسانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت و فعالیت این نمایشگاه تا ۱۲ آبان ماه، همه روزه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ادامه دارد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در غرفه شماره ۲۲۹ در ایام فعالیت نمایشگاه مطبوعات، پذیرای حضور بازدیدکنندگان است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: