رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران:

بیش از هزار ایرانی فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های معتبر دنیا، جذب کشور شدند

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: بیش ازهزار ایرانی فارغ التحصیل در مقطع دکترا ازدانشگاه های معتبر دنیا جذب کشور و بخشی از آنها وارد مراکز علمی شدند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر نصراله ضرغام روز پنجشنبه در هفتمین روز نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در غرفه ایرنا اظهار کرد: افرادی که وارد مراکز علمی شدند، می توانند از گرنت پژوهشی’ آغاز ‘ تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه طرح گرنت ‘ آغاز ‘ تکمیل شده است، گفت: با اجرای این طرح در صدد هستیم از ظرفیت و علم به روز این افراد برای کارهای تحقیقاتی استفاده کنیم.
ضرغام ادامه داد: به ایرانیانی که از ۱۰۰ دانشگاه های معتبر دنیا فارغ التحصیل شدند تا ۱۰۰ میلیون تومان گرنت پژوهشی تعلق قرار می گیرد به شرطی که کار پژوهشی آنان متناسب با الویت، نیازها و ضرورت های کشور باشد.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: تاکنون حدود ۴۶ نفر داوطلب در این قالب داریم که در حال بررسی طرح های آنان هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۷۶ درصد منابع ما در استان ها و بقیه در تهران استفاده می شود، گفت: قسمت اعظم پژوهشگران ما استادان هستند و ۵۰ درصد حمایت های ما را استادیاران استفاده می کنند، ۲۶ درصد دانشیاران و بقیه هم در اختیار استاد تمام قرار می گیرد.
ضرغام با اشاره به حمایت از مخترعان ، گفت: با این حمایت از مخترعان در تلاش هستیم تا از دارایی های فکری کشور که در کارآفرینی و رشد GDP نقش دارد، نهایت بهره را ببریم.
وی برلزوم توسعه علم و فناوری در کشور و ارتقا جایگاه نوآوری و خلاقیت تاکید کرد و گفت: این حرکت در کشور شتاب گرفته تا بتوانیم قدم های بلندتری را در این راستا برداریم.
ضرغام با اشاره به اینکه از همه ظرفیت های کشور برای توسعه علم و فناوری استفاده خواهد شد، گفت: در گذشته در مراکز علمی، استادان را حمایت می کردیم اما الان دانشجویان مورد حمایت قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت علمی خوبی در کشور ایجاد شده است، ادامه داد: برنامه ویژه ای تحت عنوان ‘هسته های علمی’ تدوین شده تا دانشجویان در مقاطع مختلف هم مورد حمایت قرار گیرند.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: