۱۴ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸
از سلاح به کشاورزی

صادرات غلات روسیه از صادرات سلاح پیشی گرفت

وزرات کشاورزی روسیه، صادرات گندم این کشور در ده ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی به میزان یک چهارم افزایش یافته است. به این دلیل در حال حاضر صادرات غلات روسیه از صادرات تسلیحات نظامی پیشی گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، صادرات گندم روسیه با ۲۳ درصد افزایش به ۱۰٫۶ میلیون تن و فروش کلی غلات این کشور نیز با ۲۸٫۴ درصد افزایش به ۱۶٫۹ میلیون تن رسیده است.

در این باره الکساندر کوربت، نایب رئیس اتحادیه غلات روسیه گفت: روسیه امسال حجم زیادی از غلات تولید شده در داخل این کشور را روانه بازارهای خارجی خواهد کرد(صادر خواهد کرد) که ۳۲ میلیون تن آن شامل صادرات گندم خواهد بود.

وی افزود: در سال گذشته میلادی روسیه ۲۷٫۱ میلیون تن گندم صادر کرد به همین خاطر کشورمان پس از آمریکا به عنوان بزرگترین صادر کننده گندم در رتبه دوم جهان قرار داشت.

کوربت خاطر نشان کرد: در سال ۲۰۱۶ میلادی، کشاورزان روس، رکورد بیشترین مقدار کشت گندم در حدود چهل سال گذشته در روسیه را به نام خود ثبت کردند، همچنین مساعد تر بودن وضعیت آب و هوایی سبب شده که کیفیت گندم های تولید شده در روسیه به طور چشمگیری افزایش یابد.

به گفته ی وزارت کشاورزی روسیه این کشور قصد دارد تا در فصل جاری سال میلادی ۱۳۰ میلیون تن غلات کشت کند که حدودا ۴۵ میلیون تن آن به صادرات اختصاص خواهد یافت.

صادرات جو روسیه به طور سالیانه دو برابر شده و به مجموع ۲٫۵۲ میلیون تن رسیده و صادرات ذرت این کشور با افزایشی ۱۹٫۵ درصدی، به مجموع ۱٫۲۳ میلیون تن رسیده است.

در اوایل سال جاری میلادی الکساندر تکهوف وزیر کشاورزی روسیه گفته بود که کشت فراوان برنامه ریزی شده ی غلات در ماه های آتی، صادرات غلات روسیه را افزایش داده و به این کشور کمک خواهد کرد تا به کشور اول صادر کننده غلات در جهان تبدیل شود.

در پایان تکهوف بر اهمیت سهم بخش های کشاورزی و صنعتی در اقتصاد روسیه تاکید کرد و گفت در حال حاضر، صنعت روسیه تنها ۴ درصد مجموع تولید ناخالص داخلی روسیه را تشکیل می دهد.

منبع: راشاتودی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: