۱۵ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم، انتقادی وارد به دولت است

کیخا گفت: متأسفانه در خصوص محصولاتی که خرید تضمینی می‌شوند، علی‌الخصوص گندم، تاخیر در اعلام قیمت‌ها همیشه وجود داشته است و هر سال به جای تسریع در اعلام قیمت‌ها، شاهد تأخیر فراوان آن هستیم که این انتقادی وارد به دولت است.

احمدعلی کیخا، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم سال زراعی ۹۷، گفت: تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم مشکلی همیشگی است که متأسفانه کمتر تلاش شده است بر طرف شود. در کشورهایی همچون کشور ما که کشاورزی به صورت سنتی اداره می‌شود، تعین الگوی نوع کشت، بستگی به پیش‌بینی قیمت محصول دارد.

کیخا ادامه داد: بر این اساس، برآورد قیمت، نقش مهمی در تصمیم‌گیری کشاورزان، تخصیص بهینه منابع و به‌طور کلی، افزایش ارزش افزوده بخش کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه دولت هرچه سریع‌تر باید نسبت به اعلام قیمت‌ها اقدام کند، گفت: متأسفانه در خصوص محصولاتی که خرید تضمینی می‌شوند، علی‌الخصوص گندم، تأخیر در اعلام قیمت‌ها همیشه وجود داشته است و هر سال به جای تسریع در اعلام قیمت‌ها شاهد تأخیر فراوان آن هستیم که این انتقادی وارد به دولت است و دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت آن اقدام کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان پیرامون افزایش قیمت گندم سال زراعی ۹۷، گفت: دولت باید نرخ تورم، هزینه تولید و معیشت کشاورزان را ملاک تعیین قیمت گندم قرار دهد و افزایش قیمتی متناسب با آن‌ها داشته باشد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: