عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

گرانی و کمبود مسکن، عامل ایجاد حاشیه‌نشینی

بنایی با بیان اینکه ازجمله دلایل ایجاد حاشیه‌نشینی در اطراف شهرهای بزرگ، کمبود و گرانی مسکن است گفت: اتوجه به روستا و اشتغال روستاییان در حل مشکل حاشیه‌نشینی اهمیت بالایی دارد و اگر به روستاها توجه نشود حاشیه نشینی افزایش پیدا خواهد کرد. در همین راستا اشتغال روستاییان بسیار مهم است.

حمید بنایی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون حاشیه‌نشینی در کشور گفت: حاشیه‌نشینی از جمله آسیب‌های اجتماعی و جدی کشور محسوب می‌شود. در حال حاضر حاشیه‌نشینی در اطراف شهرهای بزرگ درحال افزایش است و اگر به آن توجه نشود به معضلی سنگین تبدیل خواهد شد.

وی افزود: از جمله دلایل ایجاد حاشیه‌نشینی در اطراف شهرهای بزرگ، کمبود و گرانی مسکن است. اگر مشکل مسکن کشور حل شود قطعا حاشیه‌نشینی هم کاهش پیدا کرد.

نماینده مردم گناباد با بیان اینکه برای حل مشکل حاشیه‌نشینی باید تمام ارکان نظام بسیج شوند گفت: حاشیه نشینی معظلی است که باید به دست همه ارکان نظام حل شود، دولت، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه، وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت به همراه سایر دستگاه‌ها باید به این مساله ورود کنند.

بنایی با بیان اینکه توجه به روستا و اشتغال روستاییان در حل مشکل حاشیه‌نشینی اهمیت بالایی دارد افزود: اگر به روستاها توجه نشود حاشیه نشینی افزایش پیدا خواهد کرد. در همین راستا اشتغال روستاییان بسیار مهم است.

وی ادامه داد: سال گذشته به دولت اجازه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان داده شد، امیدوارم این اعتبارات در روستاها و در راستای اشتغال هزینه شوند و دولت به شعار اشتغال مولد خود عمل کند.

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: