مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک: در سال گذشته واحدهای صنعتی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان ضمانت بانکی دریافت کردند

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از افزایش اعتبار این صندوق در سال آینده تا ۱۰۰ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسین مقیسه با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با اشاره به افزایش عملکرد صندوق در نیمه ابتدای امسال، گفت: در سال گذشته ۱۸۲ واحد کوچک صنعتی در قالب ضمانت نامه بانکی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: از این میزان تسهیلات پرداخت شده ۴۰ درصد مربوط به سرمایه در گردش واحدها، ۳۸ درصد طرح های ایجاد و ۱۶ درصد طرح های توسعه ای بوده است که این ارقام نشان می دهد در سال های گذشته تولیدکنندگان در فضای اقتصادی کشور فعال تر شدند.

مقیسه با اشاره به اینکه در سال های گذشته عملکرد صندوق از مجموع عملکرد آن از ابتدای تاسیس بیشتر بوده است، اظهار کرد: در ابتدا صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ۵۰ میلیارد تومان سرمایه اسمی آغاز به کار کرد که از این مقدار ۳۸ میلیارد فقط پرداخت شد اما در یک و نیم سال گذشته تاکنون ۷۵ میلیارد تومان صندوق افزایش سرمایه داشته است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در ادامه با بیان اینکه به زودی منابعی از طریق حساب های ذخیره ارزی به این صندوق تزریق خواهده شد، افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده به صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در سال آینده ۱۰۰ میلیون دلار تزریق خواهد شد که توان اعتباری آن را به شدت افزایش می دهد.

وی در خصوص محل تامین این پول، گفت: رقم اعلام شده به این صندوق قرار است از محل تسویه حساب های ذخیره ارزی یعنی بازگشت وام های پرداخت شده تامین شود که در نهایت به حساب صندوق واریز خواهد شد.

مقیسه با اشاره به نحوه صدور ضمانت نامه برای دریافت تسهیلات، گفت: این صندوق بنا بر تعریف وظیفه ای که برای آن شده است اقدام به پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک صنعتی و واحدهای صنفی تولیدی دارای مجوز از اتحادیه ها تا سقف سه میلیارد تومان خواهد کرد که اولویت پرداخت عموما با واحدهایی است که عملکرد صادراتی دارند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: