عضو کمیسیون آموزش مجلس:

رئیس دانشگاه فرهنگیان باید تجربه معلمی داشته باشد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: فردی که به ریاست دانشگاه فرهنگیان منصوب می‌شود، باید اطلاعات علمی مناسب در حوزه‌های تربیتی و آموزش و پرورش داشته باشد و ترجیحاً اگر چنین فردی مدتی معلم باشد، اثرگذارتر خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، سید جواد ساداتی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در خصوص «عدم تعیین رئیس برای دانشگاه فرهنگیان»، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه ویژه‌ای است که مأموریت خاصی با عنوان تربیت نیروی آموزش و پرورش را داراست و این رسالت ویژه‌ای است که رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر آن تأکید دارد.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که وقتی دانشگاهی رئیس ندارد، نمی‌توان کارها را به طور دقیق انجام داد و امیدواریم این موضوع به‌زودی حل شود؛‌ چراکه در زمان رأی اعتماد وزیر آموزش و پرورش در مجلس نیز بر تعیین سریع رئیس برای دانشگاه فرهنگیان، از سوی نمایندگان تأکید شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ویژگی‌های فرد انتصاب‌شده برای ریاست دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: فردی که به ریاست دانشگاه فرهنگیان منصوب می‌شود، باید از نظر اطلاعات علمی در حوزه‌های تربیتی و آموزش و پرورش اطلاعات خوبی داشته باشد و ترجیحاً اگر چنین فردی مدتی نیز معلم بوده باشد، اثرگذارتر خواهد بود.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه اساتید دانشگاهی نیز هستند که در خصوص مدیریت آموزشی تخصص داشته و دارای سوابق خوبی هستند، گفت:‌ امیدواریم هرچه زودتر تکلیف ریاست دانشگاه فرهنگیان مشخص شود.

وی در خصوص «عدم پرداخت سرانه به مدارس»، عنوان کرد: سرانه مدارس پایین است و مدارس نمی‌توانند امورات خود و دانش‌آموزان را بگذارنند؛ در نتیجه به سمت دریافت وجه از والدین دانش‌آموزان حرکت می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد:‌ آموزش و پرورش کمک گرفتن مدیران مدرسه از والدین دانش‌آموزان را غیرقانونی عنوان می‌کند، اما در عمل چنین کاری صورت می‌گیرد.

ساداتی‌نژاد تأکید کرد: اگر قرار است از والدین دانش آموزان برای مدارس کمکی دریافت شود، باید دستورالعملی در خصوص دریافت کمک از والدین صادر شود و تکلیف این کمک‌ها مشخص شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: