مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و نظری:

ایثار شهید «حججی» به کتاب پایه یازدهم وارد می‌شود

مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی با بیان اینکه در کتاب‌های دینی، مطالعات اجتماعی، فارسی و آمادگی دفاعی موضوع شهید فهمیده مطرح شده است، گفت: باید تأکید کنم نام شهید فهمیده و فداکاری او، همچنان در کتب درسی می‌ماند.

به گزارش عیارآنلاین، محمود امانی تهرانی مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و نظری در خصوص «وجود مطالب مربوط به ایثار و شهادت؛ به ویژه شهید فهمیده و انتقادات مربوط به آن در کتب درسی»، اظهار داشت: موضوع شهدا در کتاب درسی بسیار پررنگ است.

وی ادامه داد: موضوع شهید محمدحسین فهمیده یکی از این مباحث است که به نوعی، آنچه باعث شد ماجرای شهید فهمیده به صورت گسترده به کشور معرفی شده و فرمایش امام(ره) فراگیر شود، کتب درسی است.

مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و نظری با اشاره به وجود محتوای مربوط به شهید فهمیده در کتب درسی، افزود: در درس «فداکاران»  «کتاب فارسی سوم دبستان» این موضوع وجود دارد؛ ضمن اینکه تصویری از شهید فهمیده که در همه جا وجود دارد نیز، مربوط به تصویر این شهید در کتب درسی است.

امانی تهرانی خاطرنشان کرد: سال گذشته به خاطر وجود فضاسازی رسانه‌ای در درس پانزدهم کتاب دینی پایه ششم تغییراتی دادیم و بخش تکراری در این درس تغییر فرم داد؛ در حالی‌که موضوع شهید فهمیده در این درس وجود دارد.

وی یادآور شد: بعضی افراد که یا نگاه سطحی به این موضوع داشتند و یا نخواستند آن را ببینند، موضوع حذف محتوای شهید فهمیده را از کتب درسی مطرح کردند؛ در حالی‌که چنین موضوعی صحت ندارد.

مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و نظری با بیان اینکه بخش‌هایی که راجع به دفاع مقدس است در کتب درسی وجود دارد، گفت: در کتاب‌های دینی، مطالعات اجتماعی، فارسی و آمادگی دفاعی موضوع شهید فهمیده مطرح شده است؛ ضمن اینکه باید تأکید کنم این موضوع بوده و همچنان در کتب درسی خواهد ماند.

امانی تهرانی با اشاره به وجود محتواهای مربوط به شهدای دیگر دفاع مقدس در کتب درسی، متذکر شد: برخی از شهدا مانند «شهید بهنام محمدی» و شهیده «سهام خیام» نیز به صورت آشکار در کتب درسی مطرح شده است و این یک روند طبیعی است؛ ضمن اینکه موضوع شهید و شهادت، موضوع مورد علاقه مؤلفان و کارشناسان دفتر تألیف کتب درسی است.

وی با بیان اینکه مطالب مربوط به شهدای مدافع حرم نیز به کتاب‌های درسی راه پیدا کرده است، بیان داشت: در حال حاضر در کتب جدید مانند کتاب «مطالعات فرهنگی» پایه یازدهم، موضوع شهید حججی مطرح شده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: