عضو کمیسیون اجتماعی:

بیش از ۹۰ درصد مردم از مصوبه عدم پذیرفتن بیمه سلامت در مراکز خصوصی آسیب و زیان می‌بینند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پرداخت هزینه از سوی دارندگان بیمه سلامت در مراکز خصوصی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش عیارآنلاین، رسول خضری در رابطه با اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر اینکه از این پس دارندگان بیمه سلامت تنها در بخش دولتی رایگان پذیرفته می‌شوند و در مراکز خصوصی باید هزینه بپردازند، گفت: رویه قانونی این ابلاغیه درست است اما در حال حاضر زمان مناسبی برای عملیاتی کردن و تحقق آن نیست.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت این است که اگر این ابلاغیه در ابتدا در خصوص افراد تحت پوشش بیمه همگانی که تعداد آنها به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد، اجرایی میشد مشکلی وجود نداشت اما در حال حاضر عملیاتی کردن آن امکان‌پذیر نیست زیرا از سال ۹۳ این رویه ادامه داشته و به یک‌‌باره بیمه شدگان نمی‌توانند در مراکز خصوصی هزینه بپردازند.

خضری با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم از این مصوبه آسیب و زیان می‌بینند، افزود: بیمه‌شدگان اغلب از قشر آسیب‌پذیر و محروم جامعه هستند، بنابراین زیان زیادی از این ابلاغ خواهند دید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خانه ملت یادآور شد: این مصوبه در واقع همانند عرفان نابه‌هنگام سهراب سپهری است؛ از این رو به صورت جدی نیاز است برای پیش‌گیری از آسیب‌های ناشی از عملیاتی کردن در اجرای آن در شرایط فعلی تجدید نظر شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: