رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تأکید کرد:

تذکر کتبی مجلس به رئیس‌جمهور درخصوص نرخ خرید تضمینی گندم

اکبری با تأکید بر اینکه تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم بر روی خودکفایی آن تأثیر منفی خواهد گذاشت، گفت: ما در این خصوص، تذکری کتبی به آقای رئیس‌جمهور دادیم و این تذکر به امضای ۵۰ نماینده رسیده است.

علی اکبری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین پیرامون تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم سال زراعی ۹۷، گفت: به نظر می‌رسد روند بودجه ریزی دولت هر سال نسبت به سال قبل، به جای اینکه روبه‌رشد باشد، به دلیل عدم تحقق درآمدهای دولت، روند کاهشی به خود می‌گیرد و این موضوع روی تعیین نرخ خرید تضمینی گندم تأثیر گذاشته است؛ به همین دلیل، دولت تاکنون اقدامی در این  حوزه انجام نداده است.

وی با تأکید بر اینکه تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم بر روی خودکفایی آن تاثیر منفی خواهد گذاشت، گفت: گذشته از آن، به اقتصاد و معاش خانوارهای روستایی آسیب وارد می‌کند؛ چراکه، متناسب با تورم موجود، درآمد آنها پیش نمی‌رود.

نماینده مردم بجنورد پیرامون اینکه آیا مجلس شورای اسلامی، اقدامی در این خصوص انجام نخواهد داد، گفت: ما تذکری کتبی به آقای رئیس‌جمهور دادیم و این تذکر به امضای ۵۰ نماینده رسیده است. گذشته از آن، این مسئله به کرات از مجلس به دولت منتقل شده است، ولی دولت به دلیل مسائل بودجه‌ای خودش نمی‌تواند کاری انجام دهد.

اکبری درخصوص افزایش قیمت گندم سال زراعی ۹۷، گفت: قیمت گندم  سال ۹۷، طبق قانون باید متناسب تورم افزایش پیدا کند. در سال گذشته به‌رغم اینکه باید ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد، ۳٫۵ درصد افزایش پیدا کرد که امیدواریم امسال افزایش قیمت مناسبی داشته باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: