۶ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
مدیرعامل پست‌بانک در گفتگو با عیارآنلاین:

سیاست‌های FATF توسط بانک‌های ایرانی پیاده می‌شود

فرحی با اشاره به اجرای دستورالعمل کارگروه اقدام مالی مشترک (FATF) توسط بانک‌های ایرانی، افزود: نرم‌افزارهای شناخت نهادهای تحریمی در سیستم هر بانکی به فراخور فعالیت‌هایش نصب شده است و آن اشخاصی که تحریم هستند یا امکان فعالیت‌های بانکی با آن‌ها نیست، را شناسایی می‌کند.

خسرو فرحی، مدیرعامل پست‌بانک با حضور در نمایشگاه مطبوعات، در گفتگو با کارشناسان پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین، در بیست‎وسومین نمایشگاه مطبوعات، پیرامون اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه ایران و همچنین وضعیت بانک‌های ایرانی در قبال این تحریم‌ها، گفت: با توجه به شبکه کارگزاری و مجموعه نظام بانکی برقرارشده بعد از رفع تحریم‌ها، خوشبختانه در حال حاضر، کلیه فعالیت‌های انتقال و تبادل بانکی بین ایران و بانک‌های خارجی در حال انجام است. لذا این بحث‌های اخیر خیلی تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای را ندارد و بانک‌ها نیز با بانک‌های خارجی رابطه‌ای برقرار کرده‌اند و اعتماد بانک‌های اروپایی و آسیایی را به دست آورده‌اند و کلیه فعالیت‌های بین‌المللی در این عرصه در حال انجام شدن است

وی در ارتباط با بازگشت پول‌های ایران از بانک‌های خارجی افزود: در حال حاضر، بانک‌هایی هستند که فعالیت‌های بین‌المللی آن‌ها از تحریم درآمده است. یک یا دو بانک محدودیت‌هایی جزئی دارند.

فرحی در ارتباط با پیاده‌سازی دستورالعمل گروه ویژه اقدام مالی (پول‌شویی) FATF در بانک‌های ایرانی، خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بانک مرکزی این قوانین را پذیرفته و مصوب کرده است، طبیعتاً بحث ویژه‌ای در این زمینه وجود ندارد و مستمراً نیز بانک‌ها در حال انطباق خود با ضوابط بانکی بین‌الملل هستند و در جهت ارتقای فعالیت‌های خود در حال استفاده هستند.

مدیرعامل پست‌بانک به اجرای نرم‌افزارهای شناخت تحریمی اشاره کرد و افزود: نرم‌افزارهای شناخت نهادهای تحریمی در بانک‌های ایرانی اجرا می‌شود. این نرم‌افزارها در سیستم هر بانکی به فراخور فعالیت‌هایش نصب شده است و آن اشخاصی که تحریم هستند یا امکان فعالیت‌های بانکی با آن‌ها نیست، را شناسایی می‌کند. لذا به‌طور کامل در حال رعایت موارد تطبیقی هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: