مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم:

وزیر پیشنهادی علوم می‌تواند به اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها شتاب دهد “

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: منصور غلامی گزینه پیشنهادی وزارت علوم، می تواند به اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه، مراکز پژوهشی و پارک علم و فناوری شتاب دهد.

به گزارش عیارآنلاین، خسرو پیری روز چهارشنبه اظهار کرد: اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و نیز ماموریت های محوله به وزارت علوم در چارچوب این سیاست‌ها می تواند به پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، ساماندهی نظام جهت دستیابی به رتبه اول اقتصاد دانش بنیان در منطقه منجر شود.
وی در ادامه گفت: امروزه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند موتور محرکه‌ای است که بتواند تحرک لازم را در قوای سه گانه و دستگاه‌های زیر مجموعه ایجاد کند و در این میان، نقش آفرینی نخبگان دانشگاهی با استفاده از امکانات دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است
پیری خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی و اطلاعی که از توانمندی ها و تجربیات غلامی دارم تحقق اقتصاد دانش بنیان می تواند با هدایت و پشتیبانی او در بین جامعه و نخبگان دانشگاهی با استفاده از زیرساخت‌های موجود شتاب قابل ملاحظه ای داشته و شعار دانایی خلق ارزش ها را در محیط علمی، پژوهش و فناوری شکل دهد.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم ادامه داد: با در نظر گرفتن تجربیات بسیار ارزشمند غلامی به دلیل سابقه طولانی و درخشان به عنوان رئیس دانشگاه و اشراف کاملی که در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری دارد می توان امیدوار بود که با انتخاب وی به عنوان وزیر علوم، شاهد تحولات و نوآوری های قابل توجه ای باشیم.
وی تصریح کرد: همچنین با نگاه ویژه غلامی در حوزه تعاملات بین المللی و تاکیدی که برای حضور هر چه بیشتر دانشگاهیان در مجامع علمی بین المللی و همچنین استفاده از ظرفیت های علمی و فنی ایرانیان متخصص مقیم خارج کشور دارد می توان به تغییرات چشمگیری در توسعه دیپلماسی علمی و فناوری در کشور نائل آمد.
پیری ابراز امیدواری کرد که غلامی به عنوان گزینه پیشنهادی با حمایت جامعه دانشگاهی و همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بتواند با اجرای برنامه های مورد نظر نسبت به ارتقای جایگاه جامعه دانشگاهی در داخل و خارج کشور موفق باشد.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، ۲۹ مهرماه در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان را به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو و منصور غلامی را به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دوازدهم به منظور اخذ رای اعتماد مجلس معرفی کرد.
منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۳۲ در شهر همدان در خانواده ای مذهبی و متدین متولد شد، مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۵۵ در رشته ترویج و آموزش کشاورزی از مدرسه عالی کشاورزی همدان گرفت و از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰ عضو جهاد سازندگی همدان و مسئول اردوگاه روستایی بود.
وی همچنین از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲ سرپرست دانشکده کشاورزی شهرکرد وابسته به دانشگاه اصفهان و عضو جهاد دانشگاهی اصفهان بود.
غلامی در سال ۱۳۶۴ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم باغبانی از دانشگاه تربیت مدرس گرفت و از همان سال تا ۱۳۶۷ ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا را عهده‌ دار بود.
وی پس از آن به مدت دو سال معاونت اداری و مالی دانشگاه بوعلی سینا را بر عهده داشت و بعد از آن مجددا به مدت یک سال رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا شد.
غلامی در سال ۱۳۷۰ برای تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاه آدلاید استرالیا رفت و سال ۱۳۷۴ در مقطع دکتری رشته علوم باغبانی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و به ایران بازگشت.
وی پس از بازگشت به ایران مجددا به مدت یک سال معاون اداری و مالی دانشگاه بوعلی سینا شد و پس از آن ریاست دانشگاه بوعلی سینا را عهده‌دار بود.
غلامی اکنون نیز رئیس دانشگاه بوعلی سینا است.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: