۲ آبا ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶

در حال حاضر ۱۲ میلیون تن گندم ذخیره شده داریم

به گفته مدیر روبط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، در ابتدای سال ۹۶، حدودا هشت میلیون تن موجودی گندم داشتیم. از این میزان، به‌طور میانگین در ۷ ماه گذشته، ماهانه ۸۰۰هزار تن مصرف و ۳۰۰هزار تن هم صادر شده و در حال حاضر، با توجه به خرید ۸٫۸ میلیون تنی از کشاورزان، چیزی حدود ۱۲میلیون و ۳۰۰هزار تن گندم به‌عنوان ذخیره در کشور داریم.

حسین داستان، مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون میزان ذخایر گندم کشور، گفت: در سال زراعی ۹۶،  ۸میلیون و ۷۰۰هزار تن گندم از گندم‌کاران خریداری شده است.

به گفته داستان، ۸میلیون و ۴۰۰هزار تن گندم نیز از سال زراعی ۹۵ به‌عنوان ذخیره داشتیم که مجموعاً ۱۷میلیون و ۱۰۰هزار تن می‌شود.

وی ادامه داد: از این ۱۷میلیون تن گندم به‌طور میانگین در ۷ ماه گذشته، ماهانه ۸۰۰هزار تن مصرف و ۳۰۰هزار تن هم صادر کرده‌ایم و در حال حاضر، چیزی حدود ۱۲میلیون و ۳۰۰هزار تن گندم به‌عنوان ذخیره در کشور داریم.

به گزارش عیارآنلاین، از ۸میلیون و ۷۰۰هزار تن گندم خریداری‌شده از کشاورزان، تنها هزینه حدود ۷۴ درصد از آن به گندم‌کاران پرداخت شده است.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: