عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

بانک مرکزی باید به سمت اجرای پیمان‎های پولی حرکت کند

لاهوتی در رابطه با پیمان‌های پولی گفت: هر چه ما بتوانیم پیمان های دوجانبه را اضافه‌تر کنیم این باعث کاهش وابستگی به دلار می‌شود که حسن و مزیتی است و دولت باید سمت‌وسوی خود را به سمت اجرای پیمان‌های پولی دوجانبه ببرد.

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت‌وگو با عیارآنلاین در رابطه با پیمان‌های پولی اظهار داشت: هر چه ما بتوانیم پیمان های دوجانبه را اضافه‌تر کنیم این باعث کاهش وابستگی به دلار می‌شود که حسن و مزیتی است و دولت باید سمت‌وسوی خود را به سمت اجرای پیمان‌های پولی دوجانبه ببرد.

لاهوتی در پاسخ به سؤالی در رابطه با رد درخواست آقای پوتین و اردوغان از سوی بانک مرکزی در رابطه با پیمان پولی این‌گونه بیان کرد: چون در این موضوع اطلاعات دقیقی ندارم نمی‌توانم قضاوت بکنم اما به نظر بنده نباید این‌چنین اتفاقی بیافتد البته اگر ترکیه به دنبال پیمان پولی دوجانبه با ایران بود نباید بانک مرکزی این درخواست را رد می‌کرد.

همچنین ایشان در رابطه با قرار گرفتن سیاست‌های پیمان پولی دوجانبه در برنامه ششم و نبود این پیمان‌ها در سیاست‌های بانک مرکزی افزود: ما این قانون رو آوردیم بنابراین بانک مرکزی هم باید عملیاتی به سمت انعقاد پیمان‌های پولی برود البته شکی ندارم دولت به این سمت‌وسو حرکت می‌کند و باید بیشتر تلاش کند.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: