رئیس بنیاد ملی نخبگان:

«سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد)» احیاء خواهد شد

معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم تربیت استعدادهای برتر از زمان دانش‌آموزی، اظهار داشت که موضوع احیای «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد)» توسط بنیاد ملی نخبگان در حال پیگیری است.

به گزارش عیارآنلاین، معاونت علم و فناری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در ابتدای دیدار نخبگان جوان علمی با مقام معظم رهبری با تاکید بر لزوم تربیت استعدادهای برتر از زمان دانش‌آموزی، اظهار داشت که موضوع احیای «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد)» در شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط بنیاد ملی نخبگان در حال پیگیری است. ایشان ابراز امیدواری کرد که به زودی اساسنامه جدید سمپاد تصویب شود. دکتر ستاری همچنین اعلام نمود که در چهار سال آینده بنیاد ملی نخبگان وقت بیشتری بر روی آموزش و پرورش خواهد گذاشت.

به نظر می‌رسد این صحبت رئیس بنیاد ملی نخبگان در پاسخ به ابراز نگرانی سال گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوانف در رابطه با مسئله سمپاد و تاکید ایشان بر اهمیت این موضوع، صورت گرفته است.

شایان‌ذکر است «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد)» در اواخر سال ۱۳۸۹ بنا به مصوبه شورای عالی اداری با «باشگاه دانش‌پژوهان جوان» ادغام شدند و مرکزی جدید التاسیس به نام «مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان» به وجود آمد. از نظر گزارش‌های کارشناسی منتشر شده در این زمینه از جمله گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در سال ۹۰، این تغییر ساختاری به جهت حقوقی و قانون ابهاماتی دارد و با توجه به اینکه پیامدهای منفی فراوانی در پی داشته، ساختار باید حالت قبلی بازگردد. علت استفاده دکتر ستاری از واژه «احیا» برای سمپا را نیز می­توان از این منظر تبیین نمود.

۱ دیدگاه

  1. محمد صالح علی اکبری :

    سلام
    مشخصه اگر سمپاد بتونه مدارس زیر نظرش رو از آموزش و پرورشش یه خورده مستقل تر کنه خیلی بهتر می شه ولی سؤالی دارم برای دانش آموزان چه اتفاقی خواهد افتاد؟
    یعنی چه امتیازاتی برای دانش آموزان به وجود خواهد آمد؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: