۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

بانک مرکزی تا سال ۹۷ در مورد بیت کوین به سیاستی واحد خواهد رسید

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیت کوین در کشور ما به عنوان یک فرصت است که بانک مرکزی تا سال ۹۷ در مورد آن به سیاستی واحد خواهد رسید.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، ناصر حکیمی درباره امضاء دیجیتال در کشور گفت: این موضوع از سال ۸۳ تاکنون از سوی بانک مرکزی، قوه قضاییه و وزارت صمت مطرح شده که به نظر من این تکنولوژی قدیمی شده و دیگر محلی برای اجرا ندارد.

وی افزود: در حال حاضر، طرح کارت هوشمند ملی مطرح است که موضوع امضای دیجیتال را نیز پوشش می‌دهد و اگر کشور به این نقطه برسد که افراد بتوانند از طریق کارت ملی هوشمند هویت خود را ثابت کنند، به مراتب بهتر از امضای دیجیتال است.

حکیمی همچنین درباره بیت کوین گفت: بیت کوین یک فناوری مبتنی بر بلاک‌چین است، اما سیاست بانک‌های مرکزی در کشورهای مختلف در این باره به ثبات نرسیده و باعث شده شاهد برخوردهای متفاوت در این زمینه باشیم.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی خاطرنشان کرد: به نظر من بیت کوین در کشور ما به عنوان یک فرصت است که بانک مرکزی تا سال ۹۷ در مورد آن به سیاستی واحد خواهد رسید.

وی درباره بیت‌کوین ملی گفت: این موضوع مطرح شده و در حال بررسی است.

منبع: مهر

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

 1. علی :

  این سیاست های زمین گیر کننده بانک مرکزی که تدوین میکنه !
  این آقا یا نمیدونه ارز رمزپایه چیه یا داره از جی پی مرگان بانکدار امریکایی پیروی میکنه که مخالف کامل بیت کوین هست
  من به عنوان یک شهروند می تونم این درک کنم که ما با بیت کوین میتونیم خیلی از تحریم های امریکار و دور بزنیم امریکا هم هیچ غلطی نمی تونه بکنه
  من پیشنهاد میدم نظر رئیس ویکی لیکس رو درباره بیت کوین بخونه این بانک مرکزی که چطوری تحریم های امریکا رو دور زده تو تویترش هست
  واقعا درک این موضوع انقدر سخته ؟
  همین طوری مملکت داری کردین دلار روز به روز داره افزایش پیدا میکنه دیگه …

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: