سخنگوی شورای شهر تهران: برنامه عملیاتی ایمن‌سازی ساختمان‌های بلندمرتبه پایتخت شورای شهر تصویب شد

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران ملزم شده که لایحه برنامه عملیاتی ایمن‌سازی ساختمان‌های ناامن بلندمرتبه را در یک بازه زمانی مشخص به شورا ارائه دهد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اعطا در چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: پس از حادثه پلاسکو در شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ای به تصویب رسید که در تاریخ ۱۸ اسفندماه سال گذشته ابلاغ شد که در آن به طور مشخص تکالیفی برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: ده‌ها و شاید بیشتر از این رقم پلاسکوی بالقوه در تهران داریم، به همین دلیل طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه برنامه عملیاتی بهسازی ساختمان‌های ناایمن بلندمرتبه شهر اعم از مسکونی و غیرمسکونی و رفع خطر احتمالی آن در دو فاز مطرح شده است.

اعطا بابیان اینکه این طرح به قید دو فوریتی باید در شورا مطرح شود، گفت: در این طرح شهرداری مکلف شده در یک بازه زمانی دو ماهه به مصوبه شورای عالی شهرسازی عمل کرده و گزارش خود را به شورا ارائه دهد که این کار هنوز عملیاتی نشده است.

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: همچنین شهرداری مکلف شده در یک بازه زمانه ۴ ماهه طرح عملیاتی خود را با کمک سایر دستگاه‌های مرتبط ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح مطرح‌شده در شورا فقط چارچوب اجرایی کار مشخص شده، گفت: ‌نسبت به شناسنامه‌دار شدن ساختمان‌ها، مستندسازی و تهیه بانک اطلاعاتی برای تمام ساختمان‌های بلندمرتبه شهر (۱۱ طبقه و بیشتر) باید اقدام شده و گزارش آن به شورا ارائه داده شود.

اعطا ادامه داد: همچنین شهرداری در راستای رفع خطر احتمالی این ساختمان‌ها باید پایش مستمر داشته و مالکان را به ایمن‌سازی در بازه عملیاتی حداکثر ۴ ماه ترغیب کند.

به گزارش فارس، این طرح به قید دو فوریت در صحن شورای شهر به تصویب رسید اما پس از آن با تغییراتی در کلیات آن مصوب شد که شهرداری مکلف به جلب همکاری و هماهنگی سازمان‌های مربوطه در راستای رفع خطر احتمالی پایش مستمر ساختمان‌ها و ترغیب مالکان به ایمن‌سازی است. این طرح با تأیید این تغییرات به تصویب رسید و در مورد مهلت بازه زمانی ۲ و ۴ ماه،‌ اعضای شورا ایراداتی را وارد کرده و خواهان افزایش آن به ۶ ماه بودند.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: