وزیر صنعت: سایت ثبت سفارش خودرو پس از اعمال تغییرات بازگشایی می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به زمان باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو، گفت: تغییرات سایت ثبت سفارش خودرو به هیات دولت ارائه و پس از آن در کمیسیون زیربنایی مطرح شده است.

به گزارش عیارآنلاین، «محمد شریعتمداری» امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: برای باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو باید منتظر طی شدن این مسیر باشیم.
به گزارش ایرنا، پیش تر مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفته بود که توقف ثبت سفارش خودرو با هدف حمایت از تولید داخل نیست بلکه برای اصلاح منابع ارزی انجام شده است.
وی با تاکید بر اولویت های کلان کشور در عرصه اقتصاد، گفت: نمی توان برای جلوگیری از رانت، اجازه ورود به خودروهای لوکس داد.
خسروتاج درباره اقدام یکباره وزارت صنعت در توقف ثبت سفارش واردات خودرو گفت: اگر قرار بود از گذشته این موضوع اعلام شود، عده‌ای برای ۱۰ سال خود ثبت سفارش می‌کردند و آنگاه رسانه‌ها ما را نقد می‌کردند که چرا در زمینه کنترل واردات اقدامی انجام نمی‌دهید.
به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ حمایت لازم از تولید داخلی از طریق بالا رفتن تعرفه ها صورت می گیرد و اصلاح کردن نحوه واردات خودرو و ایجاد الزام به وجود نمایندگی و خدمات پس از فروش تنها برای هوشمندسازی واردات صورت گرفته است.

**استاندارد کف مطلوبیت است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه، استاندارد را یک اجبار دانست و افزود: برای حضور پررنگ تر در بازارهای جهانی باید در دستور کار تولیدکنندگان و صادرکنندگان باشد.
به گفته این مقام مسئول، فعالان اقتصادی باید استانداردسازی کالاها و خدمات را نه هزینه، بلکه یک سرمایه گذاری برای توسعه فعالیت های خود تلقی کنند.
وی مردم ایران را شایسته استفاده از کالاهای استاندارد دانست و افزود: مردم با حمایت و مصرف کالای ایرانی، تولیدکنندگان را ترغیب به ارتقای هر روزه کیفیت محصولات و تولیدات خود می کنند.
شریعتمداری یادآور شد: به عنوان یک ایرانی از مردم تقاضا دارم در مصرف کالاهای استاندارد داخلی اهتمام داشته باشند و بدانند با این حمایت، هر روز شاهد کیفیت های بالاتری باشند.
وی با بیان اینکه استاندارد کف مطلوبیت است، ابراز امیدواری کرد با خرید کالای ایرانی شرایطی فراهم شود که همه تولیدات کشورمان از ظرفیت لازم برای حضور در عرصه های بین المللی برخوردار شوند

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: