معاون وزیر صنعت: بنگاههای کوچک در نیمه نخست امسال ۸۰۰ میلیون دلار صادرات داشتند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال برای بنگاه های کوچک و متوسط ۲ میلیارد دلار صادرات پیش بینی شده بود که در ۶ ماهه نخست امسال ۸۰۰ میلیون دلار آن محقق شد.

به گزارش عیارآنلاین، «علی یزدانی» امروز (سه شنبه) در حاشیه رونمایی از سامانه «مدیریت طرح و پروژه» که در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: پیش بینی ما این است که با توجه به وجود هزار بنگاه صادراتی در کشور، تا پایان سال ۱۰۰ درصد این برنامه محقق شود.
وی درباره مشوق های صادراتی نیز گفت: یکی از مشوق های صادراتی، نرخ تسهیلاتی کمتر از ۲ درصدی صندوق توسعه ملی برای بنگاه های تولیدکننده با هدف صادرات محصولات است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افزود: بانک توسعه صادرات نیز مکلف است که بیشتر منابع خود را با نرخ کمتر از ۶ درصد به بنگاه هایی که در حوزه صادرات و در قالب خدمات فنی و مهندسی فعالیت می کنند، تخصیص دهد.

** ایجاد تقارن اطلاعاتی ویژگی بارز دولت الکترونیک است
«حمید امانی» رئیس امور صنعت و معدن سازمان برنامه و بودجه نیز در جمع خبرنگاران به تبیین ویژگی های سامانه «مدیریت طرح و پروژه» پرداخت و با بیان اینکه ویژگی بارز دولت الکترونیک ایجاد تقارن اطلاعاتی است، گفت: سامانه مدیریت طرح و پروژه سبب می شود همه افراد دسترسی یکسان به اطلاعات قرادادها و مناقصه ها، قیمت ها در سطح شهرک های صنعتی استان و پیمانکاران داشته باشند.
وی افزود: به کمک این سامانه مناقصه ها با شفافیت بیشتر انجام می شود و همه اجزا به صورت شبکه از شرایط قراردادها اطلاع می یابند و جلوی هرگونه انحصار و رانت اطلاعاتی گرفته می شود.
امانی اظهارداشت: به کمک این سامانه سازمان سفارش دهنده کار در جریان روند کار قرار می گیرد و موجب می شود کار جدای از عملیات جاری به صورت نرم افزار انتزاعی شکل نگیرد و به تدریج به همه شبکه های مالی، سفارش کار، صورت وضعیت گسترش یابد که موجب موفقیت طرح می شود.
وی تاکید کرد: لازمه این امر این است که پیگیری ها استمرار یابد و عملیات جاری سازمان بر اتکای این سامانه باشد.
به گزارش ایرنا، سامانه «مدیریت طرح و پروژه سازمان» به نشانی اینترنتی PM.ISIPO.ir روز سه شنبه با حضور «علی یزدانی» مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، جمعی از مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در محل این سازمان رونمایی شد.
این سامانه در راستای دولت الکترونیک و شفاف سازی فعالیت ها راه اندازی شده و همه فعل و انفعالات عمرانی کشور را می توان از طریق این سامانه پیگیری کرد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: