رئیس دانشگاه پیام نور:

دانشگاه پیام نور برای راه‌اندازی واحدهای جدید در کشور عراق آمادگی دارد “

رئیس دانشگاه پیام نور از از آمادگی این دانشگاه برای راه اندازی مراکز و واحدهای جدید در کشور عراق خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر رستمی ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان هاب بین المللی دانشگاه‌های نیمه حضوری ماموریت ویژهای در توسعه فعالیت‌های علمی بین المللی و دیپلماسی علمی برعهده دارد.

 

وی در دیدار رایزن فرهنگی کشور عراق با مدیریت دانشگاه پیام نور که امروز در سازمان مرکزی برگزار شد، افزود: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی ایران، در حال حاضر با بیش از ۶۰۰ هزار دانشجو در ۴۵۰۰ مرکز و واحد دانشگاهی در داخل و ۶۸ کشور خارجی فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: در حال حاضر حدود ۶ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند و حدود ۶۰۰ نفر هم در کشور عراق و در شهرهای بصره، کوفه، کربلا، سلیمانیه و اربیل مشغول تحصیل و یا ثبت نام هستند.

وی افزود: گسترش تعامل علمی با کشور دوست عراق و ارائه آموزش در کشورهای منطقه که از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و موقعیت استراتژیک دارای وجوه مشترک بسیاری هستند، یکی از اهداف اصلی دانشگاه پیام نور است.

رستمی افزود: دانشگاه پیام نور در بازدید از کشور عراق، نیازهای این کشور را بررسی کرده و هم اکنون با دارا بودن بیش از ۴ هزار عضو علمی تمام وقت و دیگر امکانات آموزشی، آمادگی کامل را برای ارائه خدمات گسترده در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، فراهم کردن فرصت های مطالعاتی، اعطای بورس و پروژه های همکاری مشترک داراست.

رئیس دانشگاه پیام نور تصریح کرد: با اشاره به اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور در کشورهای خارجی نظیر کانادا اظهار داشت: مدرک دانشگاه پیام نور به یمن کیفیت آموزشی و استانداردهای لازم علمی در همه کشورها قابل قبول است و این دانشگاه از لحاظ محتوای علمی جزو ۱۰ درصد دانشگاه های برتر قرار گرفته است.

وی همچنین یادآور شد: دانشگاه پیام نور آمادگی خود را برای راه اندازی مراکز و واحدهای جدید در کشور عراق و هرگونه همکاری علمی مشترک اعلام می کند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: