دبیر شورای عالی آموزش و پرورش:

از تصویب کلیات لایحه جذب نیروهای حق‌التدریس اعلام نگرانی می‌کنیم

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اعضای این شورا در نهصد و چهل و هشتمین جلسه، نگرانی خود را از تصویب کلیات لایحه جذب نیروهای حق التدریس اعلام کردند.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی نوید ادهم اظهار داشت: اعضای شورا از رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست دارند با توجه به نقش معلمان به عنوان اصلی ترین مولفه تعلیم و تربیت و توقع سند تحول بنیادین مبنی بر دارا بودن شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای، در بررسی و تصویب این مصوبه تجدیدنظر کنند.
وی افزود: با این اقدام، حداقل شرایطی فراهم می شود تا علاقه مندان به شغل خطیر معلمی در آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای شرکت کرده و شرایط لازم را کسب کنند.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش همچنین از تصویب زیرنظام راهبری و مدیریت در این جلسه خبر داد و گفت: بر اساس مفاد این زیر نظام مدیریت و مدیران در سطح خرد و کلان از ویژگی ها و وظایف و کارکردهایی برخوردار می شوند تا زمینه اجرای سند تحول بنیادین نظام آموزشی را فراهم آورند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی یازدهم مهرماه کلیات طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را با ۱۶۰ رای موافق، ۶۲ رای مخالف، ۱۱ رای ممتنع از ۲۴۱ نماینده حاضر در مجلس، تصویب کردند.
بر اساس کلیات این طرح، دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف یک سال، تمامی نیروهای حق التدریسی مشمول قانون الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ و قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب سوم شهریور ۹۵ را همراه با طی دوره های آموزشی حداکثر ۶ ماه بنا به تشخیص وزارت آموزش و پرورش و بدون نیاز به شرکت در آزمون، به استخدام آموزش و پرورش در آورد.
همچنین بر اساس این طرح قرار است بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل حق الزحمه نیروهای حق التدریسی که هم اکنون مشغول به کار هستند و نیز اضافه تدریس کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان تامین شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: