عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات:

دستوری نگه داشتن حفظ ارزش پولی غیرکارشناسی است

قربانی: حفظ ارزش پول ملی یکی از وظایف بانک مرکزی است که باید براساس تدابیر صحیح اقتصادی باشد.دستوری نگه داشتن حفظ ارزش پول ملی کشور در برابر ارز‌های خارجی غیرکارشناسی و غیرقابل قبول است چرا که انجام این کار بیش از یک مقطع زمانی امکان پذیر نیست.نیاز به کسب درآمد ارزی پایدار داریم.

به گزارش عیارآنلاین، علی قربانی در خصوص تقویت پول ملی گفت: حفظ ارزش پول ملی یکی از وظایف بانک مرکزی است که البته انجام این مهم باید براساس اتخاذ تدابیر صحیح اقتصادی باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:دستوری نگه داشتن حفظ ارزش پول ملی کشور در برابر ارزهای خارجی غیر کارشناسی و غیرقابل قبول است چرا که انجام این کار بیش از یک مقطع زمانی امکان پذیر نیست.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:قطعا یکسان سازی نرخ ارز نیز بصورت دستوری ممکن نمی شود و برای انجام این مهم نیاز به اعمال سیاست های اقتصادی موثر و کسب درآمدهای ارزی پایدار است.

بی توجهی به رشد تورم مولفه تشدید کننده کاهش ارزش پول ملی

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:رشد تورم در کاهش ارزش پول ملی تاثیر گذار است بنابراین باید با کنترل نرخ تورم و همچنین تقویت تولید ملی تلاش کرد تا قدرت پول ملی ارتقا یابد.

قربانی در ادامه گفت و گوی خود تصریح کرد:دست یابی به رشد اقتصادی پایدار لازمه ی تقویت پول ملی است و در این راستا باید مسائل تولید کنندگان و صادر کنندگان کشور رفع شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:در حال حاضر کشور از منابع و ظرفیت های خوبی برای تولید ثروت برخوردار است که با نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و تولید ثروت می توان ارزش پول ملی را تقویت کرد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: