نائب رئیس کمیسون اقتصاد:

صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند

موسوی لارگانی: صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند و می توانند ارز را از کشور خارج کنند

به گزارش عیارآنلاین، سیدناصر موسوی لارگانی درخصوص صرافی‌های غیر مجاز گفت: صرافی‌های غیر مجاز بر نوسانات قیمت ارز خیلی می‌توانند دخیل و تأثیرگذار باشند چون وقتی این‌ها مجوز ندارند قطعاً تحت مدیریت بانک مرکزی نیستند یعنی اگر جایی نباشد که نظارتی بر عملکرد این گونه صرافی‌ها داشته باشد می‌توانند در نوسانات ارز سهیم باشند.
وی ادامه داد: البته بانک مرکزی به همراه نیروی انتظامی موظف است که هر جایی که به عنوان صرافی می‌خواهد شروع به فعالیت کند در آن صرافی حضور پیدا کنند و از آن صرافی مجوز رسمی بانک مرکزی را جویا شوند و اگر مجوز نداشتند مانع فعالیت آنها شوند.
نماینده مردم فلاورجان در ارتباط با نقش نظارتی مجلس پیرامون صرافی‌های غیر مجاز اظهار داشت: بانک مرکزی زیر نظر رئیس‌جمهور است و مجلس نمی‌تواند مستقیم ورود کند بلکه تنها می‌تواند تذکر دهد یا همین بحث ماده ۳۶ که درخصوص موسسات اعتباری است را پیگیری کند و یا سؤال از رئیس‌جمهور را در دستور کار قرار دهد.
موسوی لارگانی ادامه داد: قانون بانکداری اسلامی که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و تصویب است به نظرم باید نگاهی هم به صرافی‌های غیر مجاز داشته باشد چون صرافی‌های غیر مجاز با ارتباطی که با صرافی‌های خارج از کشور دارند می‌توانند ارز را از کشور خارج کنند.
وی در پایان افزود: وظیفه دولت این است که لایحه بیاورد اما چه در دولت قبل و چه در این دولت علیرغم وعده و وعیدهای داده شده دولت لایحه‌ای را ارائه نداد و مجلس خودش طرحی را آماده کرده است اما بعید می‌دانم که تصویب این طرح تا سه هفته آینده عملیاتی شود.

منبع: کیهان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: