معاون امور تعاون وزارت کار:

محدودیت منابع تحویل پروژه‌های مسکن مهر را کند کرد

کلانتری: محدودیت‌های منابع و تسهیلات مسیر تحویل پروژه‌ها را کند کرد.بنا داشتیم تا پایان شهریور امسال طبق پیش‌بینی دولت در تمام طرح‌های مسکن مهر اعم از تعاونی و غیرتعاونی اقدامات به پایان برسد اما این مهم محقق نشد.

به گزارش عیارآنلاین، حمید کلانتری، معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینکه بهترین قالب برای پایداری اشتغال در کشور ایجاد تعاونی‌ها است، اظهار داشت: تعاونی‌ها جمع پراکنده روستایی را متمرکز کرده و به آنان هویت حقوقی می‌دهد.

وی افزود: این جمع به یکدیگر کمک کرده و با هم‌افزایی بیشتر فعالیت اقتصادی و تولیدی را دنبال می‌کنند؛ بر این اساس پیگیر هستیم تا تعاونی‌های تولیدی در استان تشکیل شود و تعاونی‌های موجود توسعه فعالیت دهد تا با ایجاد خط جدید تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی را مورد استفاده قرار دهد.

کلانتری با اشاره به اینکه بهترین راهکار ایجاد اشتغال در مناطق روستایی استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها است، گفت: تعاونی‌ها می‌توانند منابع خرده مردمی را جمع‌آوری کرده و اقدامات بزرگ را پیگیری کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سؤال که تعاونی‌های مسکن مهر سرانجام‌شان چه شد، تصریح کرد: تعاونی‌های مسکن مهر هم اکنون در حال انجام فعالیت‌هایشان هستند تا اینکه مجموعه واحدهای نیمه‌تمام به اتمام برسد و به اعضا تحویل داده شود.

وی افزود: یکسری محدودیت‌های منابع و تسهیلات مسیر تحویل پروژه‌ها را کند کرد و بنا داشتیم تا پایان شهریور امسال طبق پیش‌بینی دولت در تمام طرح‌های مسکن مهر اعم از تعاونی و غیرتعاونی اقدامات به پایان برسد اما این مهم محقق شد.

کلانتری خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت بانک مرکزی، وزارت مسکن و شهرسازی و دستگاه‌های مزبور موضوع مسکن مهر به اتمام برسد.

وی در رابطه با شرایط زیربنایی مسکن مهر که توسط تعاونی‌ها ساخته می‌شود گفت: این موضوع بستگی به شرایط استان‌ها دارد که به صورت منطقه‌ای و محلی شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و وزارت نیرو زیرساخت‌ها را ایجاد کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مناطق دورتر از مراکز شهر باید به لحاظ شبکه حمل‌ونقل تجهیز شود، گفت: در صورت تکمیل این پروژه‌های مسکن مهر باید اقدامات زیربنایی بر روی آن سریع‌تر صورت پذیرد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: