۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
یک مقام مسئول:

کشف یک مورد مثبت از آنفلوآنزای مرغی در بناب

فرماندار شهرستان بناب بر لزوم آماده باش دستگاه های مختلف برای کنترل ویروس آنفلوآنزای مرغی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: یک مورد مثبت از این نوع بیماری در روزهای اخیر در شهرستان مشاهده شده است.

به گزارش عیارآنلاین، ولی الله فرج اللهی روز دوشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، اعلام کرد: احتمال شیوع آنفلوانزای مرغی در آذربایجان شرقی وجود دارد و باید تمام دستگاه ها در آماده باش کامل بوده و از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان بناب از لحاظ تولید مرغ و تخم مرغ در رتبه بالایی قرار دارد، در صورت عدم کنترل این ویروس فاجعه بزرگی این شهرستان را تهدید خواهد کرد.

فرج اللهی با انتقاد از افزایش آمار بالای حیوان گزیدگی در بناب نیز گفت: آمار حیوان گزیدگی در شهرستان طی سال گذشته ۵۱۶ مورد بود و در ۶ ماهه اول امسال این آمار ۲۶۷ مورد است که مسئولان شبکه بهداشت و درمان باید راهکار اساسی جهت کاهش این آمار را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به توجه دولت برای تأمین سلامت مردم، گفت: علاوه بر تأمین پرداختی مردم به بحث درمان، دولت در تأمین، تجهیز و تکمیل زیرساخت های درمانی در سال های اخیر در شهرستان بناب قدم های بزرگی را برداشته است.

شهرستان بناب با جمعیت ۱۲۶ هزار نفر در ۱۲۳ کیلومتری جنوب آذربایجان شرقی واقع است.

منبع: برنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: