عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

از نیروهای بازنشسته و حق‌التدریسی برای خالی نماندن کلاس‌های درس از معلم استفاده شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس استفاده از نیروهای بازنشسته و حق‌التدریسی را راهکار عاجل برای خالی نماندن کلاس‌ها از معلم دانست.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا سلیمی  بی‌برنامگی آموزش و پرورش را علت اصلی بدون معلم ماندن برخی کلاس‌ها با وجود گذشت دو هفته پس از بازگشایی مدارس عنوان و اظهار کرد: با وجود اینکه همگان می‌دانند کشور با بحران کمبود معلم مواجه است، دانشگاه فرهنگی ظرفیت بالایی برای جذب ندارد و تحرکی در این زمینه از جانب دولت دیده نمی‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه ۴ سال است که دانشگاه فرهنگیان بر خلاف قانون با سرپرست اداره می‌شود، افزود: دانشگاه فرهنگیان تنها کانال ورود معلمان به بخش آموزشی کشور است که وقتی این کانال مسدود باشد، طبیعی است که با بحران کمبود معلم مواجه خواهیم شد.

وی با یادآوری اینکه تا ۴ سال آینده سیستم آموزشی کشور نیاز به بیش از ۳۰۰ هزار معلم دارد، اضافه کرد: دولت سازوکار جایگزینی برای جذب معلمان تعریف نکرده و اراده‌ای برای ارائه لایحه نیز در این زمینه ندارد.

سلیمی ادامه داد: چنانچه مجلس در این زمینه اقدام کند، بار مالی به دنبال خواهد داشت و به همین دلیل از تدوین طرح خودداری می‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: در مقطع کنونی راه حل عاجل برای خالی نماندن کلاس‌های درس از معلم، وزارت آموزش و پرورش باید از نیروهای حق التدریسی و بازنشستگان خود بهره ببرد تا در آینده راهکار اساسی برای حل مشکل پیش بینی و اجرایی شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: