۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲

رونمایی از کتابچه «صنعت نیروگاهی و سیاست‌های تبعیض‌آمیز علیه توان داخلی»

کتابچه «صنعت نیروگاهی و سیاست های تبعیض آمیز علیه توان داخلی» به همت بسیج دانشجویی پردیس فنی دانشگاه تهران، پیرامون قرارداد شرکت یونیت‌اینترنشنال در حوزه ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی تهیه و تولید شده است.

به گزارش عیارآنلاین، بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در مراسمی از کتابچه «صنعت نیروگاهی و سیاست های تبعیض آمیز علیه توان داخلی» رونمایی کرد.

این کتابچه در خردادماه سال گذشته از بررسی­‌های بسیج دانشجویی پردیس دانشکده­‌های فنی دانشگاه تهران،پیرامون قرارداد شرکت یونیت اینترنشنال در حوزه ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی تهیه و تولید شده است. طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط بسیج دانشکده‌های فنی  علی­‌رغم مسئولین، این توافق را در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان می­‌کردند اما در این کتابچه آمده است که کارشناسان معتقدند آن چه رخ خواهد داد اینگونه نخواهد بود.

قزوینیان مسئول بسیج پردیس دانشکده‌های فنی تهران در این باره گفت: یکی از دغدغه‌­هایی که در سال گذشته در راس مطالبات این کار دانشجویی قرار داشت رفع تبعیض علیه توان داخلی بود. در شرایطی که با اعطای تضمین پرداخت دولتی به شرکت­های خارجی شاهد تبعیض علیه توان داخلی هستیم، عدم برگزاری مناقصه در پروژه های وزارت نیرو مزید بر علتی برای ضعیف ماندن توان داخلی است. گزارش رسمی سازمان بازرسی کل کشور در آذر ماه سال گذشته  باعث شد که وزارت نیرو از موضع اولیه خود کوتاه آمده و از اعطای تضممین پرداخت دولتی به شرکت ترکیه­ای منصرف گردد.

وی ادامه داد: حال بعد از سکوت خبری چند ماه مسئولین وزارت نیرو، اخیرا مطلع گشتیم که قرارداد یونیت اینترنشنال به ظرفیت ۲۰۰۰ مگاوات تقلیل یافته است که متاسفانه در آن خبری از لغو اعطای تضمین پرداخت دولتی نیست، این در حالی است که بیشترین نقدی که به این قرارداد وارد بود بحث تضمین پرداخت دولتی است و نه میزان ظرفیت نیروگاهی.

قزوینیان در پایان گفت:  بسیج دانشجویی برای چندمین بار در یک سال اخیر از مسئولان وزارت نیرو دعوت می­‌کند تا با حضور در دانشگاه تهران، پاسخ­گوی سوالات و ابهامات اساتید و دانشجویان باشند.

دانلود کتابچه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: