به‌زودی منتشر می‌شود:

بررسی تحولات سمپاد در پرونده «سمپادی که نیست…»

مقام معظم رهبری در آخرین دیدار خود با نخبگان جوان، از وضعیت «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد)» ابراز نگرانی نمودند. در آستانه دیدار سالانه ایشان با نخبگان جوان، عیارآنلاین در قالب یک پروندۀ تخصصی، ضمن بررسی تحولات و فراز و نشیب‌های این نهاد راهبردی، به بررسی دلایل احتمالی این ابراز نگرانی پرداخته‌ است.

به گزارش عیارآنلاین، مقام معظم رهبری در آخرین دیدار خود با نخبگان جوان در تاریخ ۲۸/۰۷/۱۳۹۵، از وضعیت «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد)» این­چنین ابراز نگرانی نمودند؛

«من از این مسئله سمپاد -این سازمان ملّی پرورش استعدادهای درخشان- نگرانم. گزارش‌هایی که به من می­رسد، گزارش­‌های خرسندکننده‌ای نیست؛ این سمپاد خیلی مهم است. این کار خیلی مهمّی است و آن نکته هم که اشاره کردند که یک تعداد زیادی مدرسه بر اساس این [طرح تأسیس شده‌]، این متوقّف به این است که این سازمان خوب بچرخد و خوب اداره بشود؛ گزارش­‌هایی که به ما می­رسد در این جهت، گزارش­‌های خرسندکننده‌ای نیست.»

علاوه بر ایشان، چند سالی است که از سوی فارغ‌التحصیلان مدارس استعدادهای درخشان نیز این ابراز نگرانی به‌صورت جدی مطرح می­شود. از این رو، پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین در قالب یک پرونده تخصصی با عنوان «سمپادی که نیست…»، به بررسی دلایل احتمالی این ابراز نگرانی‌ها پرداخته است که به‌زودی منتشر می‌شود.

در این پرونده، تاریخچه سمپاد و فرازونشیب‌های آن موردتوجه قرار گرفته ‌است. سپس به بررسی ابعاد تحولات اساسی سمپاد، نظیر «واگذاری مدارس سمپاد به مناطق آموزش‌وپرورش استان»، «ادغام سمپاد با باشگاه دانش‌پژوهان جوان و انحلال هیئت امنای آن» و «توسعه کمی پرشتاب تعداد مدارس و دانش‌آموزان تحت پوشش سمپاد» پرداخته شده است.

همچنین در خلال این پرونده، ضمن گفتگو با متصدیان این حوزه، دیدگاه ایشان پیرامون تحولات سمپاد، مورد بررسی قرار گرفته است. از جمله: جناب آقای رضا گلشن مهرجردی (مدیر پژوهش، طرح و برنامه «مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان)، دکتر ایمان افتخاری (عضو سابق هیئت امنای «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان»)، سرکار خانم مهری سویزی (اولین رئیس «مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان»)، جناب آقای ابراهیم سحرخیز (معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش) و دکتر آریا الستی (ریاست ستاد اجرایی‌سازی «سند راهبردی کشور در امور نخبگان»).

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: