بررسی ممنوعیت واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند در کمیسیون صنایع مجلس

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح اصلاح ماده (۳۱) قانون مقررات صادرات و واردات با هدف ممنوع کردن واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، بررسی شد.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام سید جواد حسینی‌کیا  گفت: در جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون طرح اصلاح ماده (۳۱) قانون مقررات صادرات و واردات را به عنوان کمیسیون فرعی بررسی کردیم اما تصمیمگیری نهایی منوط به بررسی بیشتر ابعاد این طرح شد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس ادامه داد: این طرح در صدد ممنوع کردن کالاهایی است که توان داخلی تولید آنها را داریم. در این جلسه موافقان و مخالفان آثار مثبت و منفی اجرا شدن طرح مذکور را بیان کردند اما تصمیمگیری به بررسی بیشتر موکول شد.

وی همچنین از بررسی مشکلات فیمابین شرکت ملی مس ایران و معدن طلای شهرستان تربت حیدریه با حضور گزارش مدیرعامل شرکت ملی مس ایران و بررسی گزارش مدیران طرح توسعه معدن مس سونگون در جلسه روز سه‌شنبه خبر داد.
حسینی‌کیا از سفر جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به استان کرمانشاه سخن گفت و افزود: در این سفر اعضای کمیسیون با فعالان و متولیان بخش خصوصی استان کرمانشاه دیدار و گفت‌ووگو خواهند کرد. همچنین در نشست شورای گفت‌وگوی استان کرمانشاه که با حضور استاندار و فعالان اقتصادی برگزار می‌شود حضور یافته و درباره ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و چالش‌های پیشروی صنایع استان بحث و تبادل نظر خواهند داشت.

نماینده مردم سنقر در مجلس از بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از شرکت ایران‌خودرو کرمانشاه و بازدید میدانی از شهرک صنعتی شهرستان سنقر بازدید سخن گفت.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: