سرپرست وزارت علوم: دانشگاه‌های ایران امادگی برای انتقال تجربیاتشان را به همتایان اندونزیایی دارند

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها و مراکز علمی ایران امادگی برای انتقال تجربیاتشان را به همتایان اندونزیایی دارند.

به گزارش عیارآنلاین، سید ضیاء هاشمی روز سه شنبه در دیدار با دکتر محمد نصیر، وزیر آموزش عالی اندونزی گفت: در دیداری که طَی دو سال قبل با وزیر علوم وقت ایران داشتید محورهایی را بیان کردید که امروز هم مجددا بر آنها تاکید داشتید که همان، استمرار و جدیت و تاکید شما بر تداوم این همکاری است و این امر ما را امیدوار می کند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در اغلب حوزه هاب برنامه های دهگانه یاد شده توسط وزیر اندونزیپ، مزیت نسبی دارد چرا که ایران، طی دو دهه گذشته توانمندی های بسیار خوبی در دانشگاه های خود ایجاد کرده است.
سرپرست وزارت علوم یادآور شد: البته امسال در سخنان وزیر آموزش عالی اندونزی یک محور دیگر نیز اضافه شده که در حوزه علوم انسانی واجتماعی بود و اتفاقا دغدغه شخصی بنده نیز هست.
هاشمی ادامه داد: دانشگاه های ایران در حوزه علوم انسانی و اجتماعی، حرفهای زیادی برای گفتن دارند وعلاقه مندیم که با طرف اندونزیایی همکاری های خود را گسترش دهیم.
وی ادامه داد: در زمینه مبادله استاد و دانشجو با وجود تاکید مقامات دو کشور پیشرفت کافی نداشته ایم و امیدوارم سفر وزیر علوم اندونزی نقطه عطفی باشد و پیشرفت های مناسبی حاصل شود.
سرپرست وزارت علوم اظهار داشت: مسئولان وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری، طی سال های گذشته سفرهایی به کشور اندونزی داشته اند و خوشحالم که این تبادلات وجود دارد و به طور حتم با سفر وزیر علوم اندونزی به ایران یک گام دیگر نیز به پیش خواهیم رفت.
هاشمی تاکید کرد: مطئمنیم این همکاری خیر و برکت برای دو ملت و دانشگاه های ایران و اندونزی به همراه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، دکتر محمد نصیر وزیر علوم اندونزی که در راس یک هیات بلند پایه از مسئولان آموزش عالی این کشور به تهران سفر کرده است، با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رئیس ستاد نانو فناوری ایران نیز دیدار و گفت و گو می کند.
دیدار با رئیس دانشگاه شیراز و بازدید از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از دیگر برنامه های وزیر علوم اندونزی در سفر به ایران است.
دکتر نصیر در ادامه برنامه های خود در سفر به جمهوری اسلامی ایران، در آئین گشایش پنجمین نشست کمیته علم و فناوری سخنرانی می کند.
امضای سند همکاری های مشترک علمی و فناوری ایران و اندونزی و آغاز فصلی تازه در تعامل ها و ارتباطات علمی مشترک دو کشوردر حوزه هایی همچون نانو و بایوتکنولوژی، هوافضا، پارک های علم و فناوری، طرح های مشترک تحقیقاتی و تبادل استاد و دانشجو از جمله اهداف سفر وزیر علوم اندونزی به جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: