معاون اجتماعی وزارت بهداشت:

نخستین مدرسه بیمارستان کشور راه‌اندازی شد

معاون اجتماعی وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی از راه اندازی اولین «مدرسه بیمارستان » کشور در محل بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) تهران خبرداد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمدهادی ایازی افزود: این مدرسه توسط خیریه مهرآیین به بهره برداری رسید.
وی، راه اندازی مدرسه بیمارستان را حاصل امضای تفاهمنامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روزهای پایانی دولت یازدهم بیان کرد که بر اساس آن، مقرر شد که این مدرسه در آن دسته از مراکز درمانی راه اندازی شود که کودکان بستری مبتلا به بیماری های مزمن دارند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز توافق کردند که مدرسه بیمارستان را در تمام بیمارستان های کودکان ، بسازند و در اختیار ما قرار دهند؛ ضمن اینکه آموزش و پرورش هم برای تامین نیروی معلم این مدارس متعهد شده است.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی مدارس یاد شده دغدغه خانواده بیماران و کودکان بیمار، برطرف شود.
ایازی اظهار کرد: ایجاد کتابخانه ای در محل این کلاس ها پیش بینی شده است تا دانش آموزان در زمان هایی که می خواهند تخت بیمارستان را ترک کنند تا به محل کلاس ها بروند، بتوانند از کتاب های موجود در مدرسه بیمارستان استفاده کنند.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، افتتاح مدرسه بیمارستان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) تهران روز گذشته (پنجشنبه) انجام شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: